7 nuotraukos, kurių jokiu būdu negalima talpinti socialiniuose tinkluose

Visada atkreipkite dėmesį į tai, ką publikuojate.

Užtikrinkite savo saugumą ir niekada netalpinkite šių 7 rūšių nuotraukų.

  1. Įlaipinimo bilietas.

Pasigyrimas apie būsimą kelionę gali atrodyti nekenksmingas, tačiau, vienareikšmiškai, socialiniuose tinkluose neverta publikuoti savo įlaipinimo bilieto nuotraukų.

Brianas Krebs, Krebsonsecurity.com autorius ir įkūrėjas, kuris specializuojasi elektroninių nusikaltimų tyrimų ir kompiuterinio saugumo srityse, tikina, kad jūsų asmens duomenys yra pavojuje.

Šis nekaltas pranešimas gali sukelti pavojų aviakompanijos nuolatinio keleivio duomenims ir jūsų rezervacijos numeriui (PNR) – unikalus numeris, kurį jūsų paraiška gauna užsakymo metu.

Programišiai gali sužinoti apie visas jūsų ankstesnes keliones, jūsų telefono numerį, gimimo datą, ir net paso duomenis.

Remiantis jūsų rezervacijos numeriu, nusikaltėliai gali sužinoti, kada jūs grįžtate iš kelionės. Žinant, kad nieko nebus namuose, vagys gali apiplėšti jus, kol esate toli.

  1. Pinigai.

Atlyginimų, kredito kortelių ir grynųjų pinigų nuotraukos gresia nemalonumais.

Visų pirma, tai yra blogo skonio ženklas, tačiau pagrindinis dalykas – tai pritraukia vagių dėmesį. Be to, venkite nuotraukų (arba komentarų), kurios perduoda jūsų finansinę informaciją, pavyzdžiui, jūsų banko pavadinimą.

  1. Laimingas loterijos bilietas.

Jei jums pasisekė laimėti loterijoje, imkitės proto ir nesigirkite. Tai nėra labai baisu, esant nedideliems laimėjimams, bet nusikaltėliai gali nukopijuoti jūsų brūkšninį kodą ir pavogti jūsų jackpotą.

  1. Konfidencialūs su darbu susiję elektroninio pašto adresai.

Padarykite tai savo taisykle, nepublikuoti informacijos ir konfidencialių dokumentų socialinėje žiniasklaidoje. Ir nors pagal įstatymą, asmuo gali laisvai ir sąžiningai kalbėti apie savo darbo vietą, yra apribojimų.

Jei jūsų įmonė išsiuntė Jums jaudinantį laišką apie naują plėtros įdėją ar prekės ženklo atnaujinimą, tikėtina, jog vadovybė nenori, kad apie tai sužinotų konkurentai.

Skųstis arba talpinti nuotraukas iš pasitarimų su kolegomis socialiniuose tinkluose, mažiausiai, yra kvaila. Tiesą sakant, tai yra puikus būdas būti atleistu.

  1. Gimimo liudijimas.

Identifikavimo informacijos publikavimas socialinėje žiniasklaidoje yra lygiavertis jos praradimui.

Atrodytų, jūsų vaiko gimimo liudijimo nuotrauka – tai taip miela. Ir visgi, tai kelia pavojų jūsų mažylio asmens duomenims.

Jei šis dokumentas pateks į svetimo žmogaus rankas, jūsų vaikas gali patirti nepataisomą žalą.

Gimimo liudijimas yra laikomas „pagrindiniu identifikavimo dokumentu“. Su juo žmogus gali gauti socialinio draudimo polisą ir pasą. Jei pašaliniai turės prieigą prie šio dokumento, užkirsti kelią sukčiavimui beveik neįmanoma.

  1. Kūriniai, neapsaugoti autorių teisių.

Jūs galite didžiuotis savo rašytojo talentu, bet talpinti eilėraščius ar pasakojimus iki publikacijos – nėra gera idėja, ypač jei jūs norite išsiųsti juos į žurnalą ar dalyvauti konkurse.

Kiekvienas gali pavogti jūsų genialų darbą, ir tada bus sunku įrodyti, kas pirmas jį sukūrė. Net jei jūsų darbas turi tik sentimentalią vertę ir nepretenduoja į Pulitzerio premiją, žmonės gali tai nukopijuoti, paskelbti ir iškelti Jums pretenziją.

Palikite nepublikuotą išmintį sau. O  gerbėjas geriau tegul perka jūsų knygas.

  1. Nuotraukos su svetimais vaikais.

Nekaltos nuotraukos su besišypsančiais vaikais, kas gi čia kriminalinio? Ir visgi, gerai pagalvokite prieš talpinant  nepilnamečius socialiniuose tinkluose. Teisės aktai dėl vaikų nuotraukų ir vaizdo įrašų nuolat keičiasi.

Norite įkelti nuotraukas iš šeimos iškylos? Įsitikinkite, kad nuotraukoje nėra identifikuojančios informacijos: vaiko mokyklos pavadinimo, pilno vardo ir pavardės, gimtojo miesto pavadinimo.

Kai kuriose JAV valstijose net egzistuoja įstatymas, draudžiantis skelbti nepilnamečių nuotraukas visiems, išskyrus tėvus.

O jūs vis dar dalinatės konfidencialia informacija su visu pasauliu? Papasakokite mums komentaruose!

Tau taip pat gali patikti Daugiau iš autoriaus

Palikti atsakymą

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus skelbiamas.

Susipažinkite su visomis naujienomis!

Dėkojame, kad pasirašėte mus!