10 keisčiausių kavos receptų iš viso pasaulio, kuriuos reikia paragauti bent kartą gyvenime

Kavos mėgėjų armija visame pasaulyje yra gana įspūdinga, šio kvapnaus gėrimo receptai sklinda iš lūpų į lūpas, ir kiekvienas kavos mėgėjas turi savo geidžiamo kavos puodelio virimo paslapčių, kuriomis dalintis neskuba. Mūsų apžvalgoje 10 kavos receptų iš viso pasaulio, daugelis iš jų gali pasirodyti labai keisti.

 

1. Kiaušinių Kava

 

Ca ‘Phe trung arba Vietnamiečių kiaušinių kava, patiekiama visose Hanojaus kavinėse. Pirma, suplaka kiaušinio trynį ir kondensuotą pieną, kol nesusidarys riebus kreminis mišinys, tada ant viršaus supila karčią Vietnamo kavą, kuri, pro visą šį mišinį nugrimzta į dugną. Skonis yra labai švelnus su plikyto kremo kvapu.

 

2. Kava su jūros druska

 

Vieno populiariausio Taivano kavos tinklų, 85C Bakery Cafe, virėjai patiekia kavą su jūros druska, kuri nuo pat jos atsiradimo 2008 metų gruodį tapo geriausiai parduodamu gėrimu. Ši neįprasta rūšis atsirado dėl taivaniečių įpročio barstyti druska vaisius (paprastai tai yra daroma su ananasais ir arbūzais). Prie šios kavos dažnai yra patiekiami ledo desertai, apibarstyti kukurūzais, ir duona, užtepta saldžiu glaistu su kiaulienos gabaliukais.

 

3. Kava su toniku

 

Nepaisant to, kad toniko ir kavos mišinys gali atrodyti keistas, jis įgijo didelį populiarumą tarp viso pasaulio žmonių, kuriems skubiai reikia įgauti jėgų. Daryti ją labai paprasta – espreso yra pilamas į stiklinę su toniku ir ledukais.

 

4. Kava su saulėgrąžų aliejumi ir sviestu

 

Azijoje aliejus (kaip sviestas, taip ir saulėgrąžų aliejaus) yra dažnai dedamas į kavą. Bulletproof Coffee įmonė teigia, kad kavos puodelį galima gerti vietoj įprastų pusryčių, tuo pačiu numetant svorį. Paslaptis yra paprasta – reikia įdėti į kavą sviestą ir aliejų. Bulletproof Coffee suteiks žmogui daugiau energijos, nei įprasta kava.

 

5. Kava su sūriu

 

KaffeOst – švedų tradicija dėti sūrį į kavą ar gerti kavą su sūriu. Į kavą paprastai yra dedamas laplandijos sūris, kuris yra gaminamas Suomijoje ir šiaurės Švedijoje iš karvių, ožkų ar elnių pieno.

 

6. Kava su citrina arba žaliąja citrina

Guillermo – kava su žaliąja citrina – gali būti patiekiama ir karšta, ir šalta. Be to, ši kava turi dar vieną receptą – espresso romano su šviežia citrinos žievele. Bet šis gėrimas patiks toli ne visiems, nes jame yra itin didelis rūgšties kiekis.

 

7. Kavos su azotu

 

Ar galima mokslo dėka padaryti nuostabią kavą? Nate Armbrust išrado naują receptą – šalta kava su smulkiais burbuliukais, kurie suteikia jai turtingą kreminį skonį. Tokia kava yra daroma įpurškiant azotą į kavą.

 

8. Tim Tam Slem

 

Šis kavos gėrimo ritualas nėra žinomas beveik niekur, tačiau yra labai populiarus Australijoje. Priešais žmogų yra padedama įprasta karšta kava. Tada yra atkandami du sausainių „Tim Tam“ galiukai (šokoladiniai sausainiai su kremo įdaru). Tada vienas galiukas yra nuleidžiamas į puodelį kavos ir tokiu būdu yra geriama kava, kaip per šiaudelį, tiesiai per kremą.

 

9. Kava su vaniline Cola-cola

 

Daugiau nei prieš 20 metų pasirodė klasikinis Quentino Tarantino filmas „Bulvarinis skaitalas“. Jo pagrindinis veikėjas, Vincent Vega (vaidina John Travolta) dievino vanilinę Coca-colą. Būtent taip ir gavo pavadinimą kavos gėrimas „Vinsent Vega“, kurio mišinys yra padaromas iš Coca-Cola, espresso, vanilinio sirupo ir ledukų.

 

10. Espreso ir alus

 

Houndstoot kavinėje Ostine (valstija Teksasas) pateikia neįprastą rinkinį – 2 espresso ir dvi pintos alaus. Manoma, kad tai reikia gerti sumaišus.

Tau taip pat gali patikti Daugiau iš autoriaus

Palikti atsakymą

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus skelbiamas.