Paviešintos Rusijoje nukritusio „FlyDubai“ lainerio sudužimo priežastys

Paviešintos Rusijoje nukritusio „FlyDubai“ lainerio sudužimo priežastys

Tarptautinis aviacijos komitetas (TAK) pranešė, kad aviakompanijos „FlyDubai“ lėktuvas nukritęs Rostovo prie Dono oro uoste sudužo dėl pilotų klaidos.

PASKUTINIAI PILOTŲ ŽODŽIAI TRAGIŠKOJE KATASTROFOJE: RAGINIMAI NESIJAUDINTI IR NEŽMONIŠKAS RIKSMAS

„Pakartotinai bandant leistis, ekipažas 220 m aukštyje, likus 4 km iki nusileidimo juostos priėmė sprendimą sukti antrą ratą ore ir siekti aukščio. Varikliai buvo nustatyti skridimo režimui“, – informuojama TAK pranešime.

900 m aukštyje lėktuvo stabilizatorius buvo pasuktas 5 laipsnių pikiruotei, tuo pat metu keleivinio lainerio ekipažas nuo savęs pastūmė šturvalą. Tai buvo priežastis, kodėl lėktuvas ėmė leistis žemyn.

„Būtent šie ekipažo veiksmai nulėmė lėktuvo susidūrimą su žeme. Keleivinis laineris rėžėsi į žemę skrendant daugiau kaip 600 kilometrų per valandą greičiu. Tuo metu lainerio išilginio pokrypio kampas buvo didesnis nei 50 laipsnių“, – teigiama TAK pranešime.

TAK konstatuoja neradusi įrodymų, kad lėktuvas galėjo sudužti dėl techninio gedimo.

Lėktuvas „Boeing 737“, skridęs iš Dubajaus į Rusijos pietinį miestą Rostovą prie Dono, sudužo ir užsiliepsnojo kovo 19-osios paryčiais, nepataikęs nutūpti ant tako. Tą rytą oro sąlygos buvo itin nepalankios.

„Flydubai“ keleivinio lainerio katastrofos metu žuvo visi juo skridę 62 žmonės.

Šaltinis: alfa.lt

Tau taip pat gali patikti Daugiau iš autoriaus

Palikti atsakymą

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus skelbiamas.