Vilioja Lietuvos žali miškai.

Kai svetimoje šalyje turi gerą darbą, esi sukūręs šeimą, aplink Tave krykštauja tavo vaikai, ir atrodo kad atostogauti galėtum bet kuriame išsvajotame kampelyje. Kai sunkiai lenki nugarą dirbdamas ar dirbdama keliasdešimt valandų per dieną dėl geresnės ateities, atėjus atostogų metui suvoki, kad jau turi užtektinai nuvykti į išsvajotą Ispaniją. Bet.. Kažkas Tavyje pabunda. Gal žalios žolės kvapas? Gal Baltijos jūros aromatas? Gal mamos keptų kotletų skonis? Gal vaikystės išminti takai ir takeliai? Gal šiek tiek atmintyje išlikę jau seniai  matytų giminaičių, draugų, tėvų veidai ir balsai? Tu nieko nelaukęs sėdi į reisą: ,,LIETUVA“. Kas imigrantus vilioja Lietuvoje?

Žinoma, pirmiausia- tėvai ir giminės. Juk niekas svetimoje šalyje nepakeis tėvų šypsenos išvydus savo atžalas ar seniai matytus anūkus. Draugai keičiasi, o artimieji visomis akimirkomis išlieka šalia Tavęs. Ir visai nesvarbu Tau 4 ar 36 metai niekas neatstos mamos pagamintų pusryčių. Niekas neatstos naktinės žvejybos su tėčiu ir sūnumi, kur prasideda tikri naktiniai pokalbiai. Žinoma, greičiausiai sugrįžę vaikai neleis tėvams nuobodžiauti. Už nebūtas akimirkas jie palepins tėvelius atostogomis. Gimines apipils dovanomis, taip tarsi, norėdami atsipirkti už praleistą laiką. Bet kas gali atpirkti laiką, kuri praleidi su mylimaisiais? Juk prabėgęs laikas negrįžta, o atsiminimai išlieka.

Dažnai žmonės imigruoja su tikslu: pvz: užsidirbti butui, verslui. Ne vienas padirbęs užsienyje ryžtasi Lietuvoje įkurti savo įmonę. Taip ne tik padidindamas Lietuvos biudžetą, bet ir sudarydamas vieną, kitą laisvą darbo vietą bedarbiams. Daugelis grįžta su idėjomis, ryžtingai nusiteikę dirbti ir uždirbti.

Imigrantai naudingi ir tuo, kad dažnai išvykę jie siunčia pinigus Lietuvoje esantiems giminaičiams. Imigrantų parsivežti ar namiškiams atsiųsti pinigai pernai sudarė  virš 3 procentų Lietuvos šalies pajamų. Kasmet šis skaičius vis didėja. Ir tikėtina didės.Tai ypač naudinga Lietuvai, nes jie paremia šalies ekonomiką, skatina vartojimą.

Jei esate užsienyje, bet neužilgo ruošiatės grįžti prieš grįždami turėtumėte šį tą atlikti. Lietuviai visus grįžusius į Lietuvą nuvertina, kaip ,,nepavyko“ , ,,nepasisekė“. Taigi, prieš grįžtam  paprašykite savo darbdavių rekomendacijų apie jus, jūsų darbo kokybę. Tegul, Jūsų grįžimas suteikia Lietuvai naudingų žinių bagažą!

Tau taip pat gali patikti Daugiau iš autoriaus

Palikti atsakymą

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus skelbiamas.