L.Linkevičius nelaiko Lietuvos rusofobiška šalimi

Lietuvos  užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius pareiškė, kad nelaiko Lietuvos rusofobiška šalimi, nes ji „atskiria Rusiją nuo dabartinės politikos“.

„Mes gerbiame rusų kultūrą, turime renginius, į kuriuos (iš Rusijos) atvažiuoja intelektualai, žurnalistai, rašytojai, politologai“, -cituoja Užsienio reikalų ministrą TASS agentūra.

Ministras pareiškė, kad Lietuvoje žodis „rusofobas“ nėra tinkamas jo šalies atžvilgiu, ir pasakė, kad jį galima pakeisti kitu žodžiu – „kremlefobas“.

„Nes mes atskiriame Rusiją nuo jos dabartinės valdžios politikos“, – pridūrė L.Linkevičius.

 

Verta pažymėti, kad Linkevičiaus žodžiai apie renginius,  į kuriuos  atvyksta rusų intelektualai, žurnalistai, rašytojai, politologai, greičiausiai buvo siejami su vadinamuoju Laisvosios Rusijos Forumu, kuris šiemet vyko Vilniuje kovo 9 ir 10 dienomis.

 

Tada forumas baigėsi skandalu, nes į jį nebuvo įleisti Rusijos VGTRK žurnalistai, kurie, be to, vėliau buvo deportuoti iš Lietuvos.

Kaip pažymėjo daugelis politinių analitikų, forumo pranešėjai atstovavo anaitpol ne Rusijos interesus ir, kaip pažymėjo Rusijos politikos analitikas Aleksejus Martynovas, tokį renginį negalima pavadinti draugišku rusų-lietuvių santykių atžvilgiu.

„Įsivaizduokite, jei Rusijos teritorijoje būtų surengtas forumas, į kurį pakviestų tuos, kurių manymu būtų teisinga nuversti teisėtą Lietuvos valdžią. Nėra tikėtina, kad į tai būtų žiūrima draugiškai, – sakė Rusijos politologas, –

Ir tai iš tikrųjų yra nedraugiška akcija, kuri yra vykdoma rusofobiškomis politinėmis jėgomis.“

Savo nuomonę apie Lietuvos rusofobiją Lietuvos užsienio reikalų ministerijos vadovas išreiškė po pastarojo savo Rusijos kolegos Sergejaus Lavrovo pareiškimo, kuris pavadino Lietuvą „agresyviu rusofobišku NATO branduoliu.

Pasak S. Lavrovo, Lietuva, nepaisant NATO narystės, nepasijautė rami ir neatsikratė savo fobijų nuo Pirmojo pasaulinio karo ir Sovietų Sąjungos laikų ir toliau eina „stabiliu antirusišku keliu.“

Tau taip pat gali patikti Daugiau iš autoriaus

Palikti atsakymą

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus skelbiamas.

Susipažinkite su visomis naujienomis!

Dėkojame, kad pasirašėte mus!