Višegrado ketvertas ragina Britaniją likti ES

Keturios rytinės Europos Sąjungos valstybės trečiadienį pareiškė, kad joms reikia, kad Didžioji Britanija, kurioje po dviejų savaičių vyks referendumas dėl tolesnės šalies narystės bloke, liktų Bendrijoje.

Lenkijos premjerė Beata Szydlo (Beata Šydlo), kalbėdama Prahoje susitikime su Čekijos, Vengrijos ir Slovakijos vyriausybių vadovais, sakė, kad Londonas atlieka labai svarbų vaidmenį Bendrijoje ir „mums reikia, kad Britanija būtų joje“.

B.Szydlo, kurios partija „Įstatymas ir teisingumas“ (PiS) laikosi euroskeptiškos pozicijos, įspėjo, kad „nebus galima sukurti geros platformos bendradarbiavimui, jei Britanija bus už ES ribų“.

Likus dviem savaitėms iki referendumo „Brexit“ priešininkų stovykla turi 51 proc. palaikymą, o jų oponentus remia 49 proc. rinkėjų, rodo tyrimų projekto „ What UK Thinks“ šešių paskutinių apklausų išvestiniai rezultatai.

Slovakijos premjeras Robertas Fico (Robertas Ficas), kurio šalis liepos 1 dieną pusmečiui perims pirmininkavimą ES, sakė, kad „Brexit“ bus diskusijų objektas nepriklausomai nuo to, kokie bus referendumo rezultatai.

Jei Britanija nuspręs pasilikti, ES lauks „sudėtingas su Londonu sudaryto (reformų) susitarimo įgyvendinimo laikotarpis“, sakė jis.

R.Fico taip pat pažymėjo, kad ES sutartyse nėra numatyta, kaip turėtų vykti valstybės narės išstojimas.

Keturių vadinamosios Višegrado grupės šalių premjerai savo bendrame pareiškime taip pat pažymėjo, kad ES bus lengviau spręsti „daugybę sudėtingų problemų“, su kuriomis ji susiduria, jei Britanija liks Bendrijos nare.

Po 2004-ųjų ES plėtros į Rytus maždaug 800 tūkst. lenkų, taip pat šimtai tūkstančių čekų, slovakų bei vengrų emigravo į Didžiąją Britaniją ieškoti darbo ir geresnio gyvenimo.

Tau taip pat gali patikti Daugiau iš autoriaus

Palikti atsakymą

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus skelbiamas.

Susipažinkite su visomis naujienomis!

Dėkojame, kad pasirašėte mus!