Svaro kursas kyla sparčiausiai per du mėnesius

Pasklidus žiniai, kad Didžiosios Britanijos vyriausybės planą dėl šalies pasitraukimo iš Europos Sąjungos (ES) – vadinamojo „Brexit“ – svarstys Didžiosios Britanijos parlamentas, svaro kursas trečiadienį kyla sparčiausiai per du mėnesius.

Nuo sesijos pradžios svaras JAV dolerio atžvilgiu pabrango 1 proc., o euro atžvilgiu – 1,3 procento.

Dėl to, kad Didžiosios Britanijos pasitraukimo iš ES parametrus premjerei teks derinti su parlamentu, mažėja „kietojo“ „Brexit“ tikimybė, sako ekspertai.

Tuo tarpu JAV dolerio kursas euro atžvilgiu kopia aukštyn trečią prekybos sesiją iš eilės ir tai visų pirma skatina prognozės, kad JAV centrinis bankas netrukus padidins bazinę palūkanų normą.

Ekspertai yra linkę manyti, kad norma šiemet visgi bus padidinta. Šią nuomonę patvirtina teigiami statistiniai JAV ekonomikos duomenys, taip pat optimistiniai JAV centrinio banko vadovų pareiškimai. Be to, tikimasi, kad prasidedantis naftos kainų kilimas paskatins infliacijos šalyje augimą.

Tikimybė, kad Federalinio rezervo sistema bazinę palūkanų normą padidins gruodį, ateities sandorių rinkoje šiuo metu vertinama 74,5 procento. Dar antradienį ji buvo vertinta 69,5 procento.

JAV dolerio kursas euro atžvilgiu trečiadienį paūgėjo nuo 1,1054 JAV dolerio antradienio vakare Niujorke iki 1,1020 JAV dolerio.

Jenos atžvilgiu JAV doleris pabrango nuo 103,51 iki 103,89 jenos. Euro kursas Japonijos valiutos atžvilgiu ūgtelėjo nuo 114,41 iki 114,48 jenos.

Tau taip pat gali patikti Daugiau iš autoriaus

Palikti atsakymą

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus skelbiamas.

Susipažinkite su visomis naujienomis!

Dėkojame, kad pasirašėte mus!