Po „Brexit“ padažnėję rasizmo atvejai kelia grėsmę tolerantiškos Jungtinės Karalystės įvaizdžiui, sako kontrolieriai

Didžiosios Britanijos rasinių santykių priežiūros institucija teigia, kad rasistai, siekdami įteisinti savo neapykantą, naudojasi šalies sprendimu palikti Europos Sąjungą, teigia

Policijos pajėgos pranešė apie pareiškimų dėl nusikaltimų dėl neapykantos skaičiaus padidėjimą po birželio 23-ąją vykusio referendumo, kai britai nubalsavo už išstojimą iš ES. Referendumo kampanijos metu buvo ypač pabrėžiami imigracijos trūkumai ir privalumai.

Ketvirtadienį paskelbtoje šalies Lygių galimybių ir žmogaus teisių komisijos ataskaitoje teigiama, kad „tvirta tolerantiškos Britanijos reputacija šiuo metu aiškiai susiduria su didžiausia grėsme per dešimtmečius, nes neapykantos skleidėjai naudojasi sprendimu palikti ES kaip dingstimi įteisinti savo požiūrį.“

Ataskaitoje sakoma, kad etninėms mažumoms priklausantys britai kai kur susiduria su įsigalėjusia nelygybe tokiose srityse kaip švietimas, darbas, aprūpinimas būstu, atlyginimai, sveikatos apsauga ir baudžiamasis teisingumas.

Joje taip pat teigiama, kad vyriausybės bandymai pagerinti situaciją buvo „fragmentiški ir užsikertantys“, todėl iš jos prašoma didesnių pastangų.

 

Parengta pagal BNS informaciją

Tau taip pat gali patikti Daugiau iš autoriaus

Palikti atsakymą

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus skelbiamas.