Nepakliūkite sukčiams į rankas!

Pastaruoju metu vis dažniau skamba pavojaus varpai dėl dar vienos prievartavimo formos internete. Nesiginčysime internetas iš tiesų mums atveria daug galimybių. Deja, dar daugiau pagundų, kuriuos kartais neatidžius jo vartotojus apvynioja aplink pirštą.

Jau kuris laikas internete viešinama informacija dėl turto prievartavimo. Tiesa, nors vakarų šalyse visa tai jau senokai klaidžioja pas mus tokie atvejai padažnėjo tik pastarąsias savaites. Kas tai yra? Dažniausiai turto prievartautojai grasina paviešinantys jūsų filmukus su kompromituojančiais vaizdais.

Kur geriausia vieta gaudyti aukas internete? Žinoma, kad socialiniame tinkle:,,Facebook“. Nusikaltėliai išmanumo stoka tikrai nesiskundžia. Jie susikuria anketas, kuriose įdeda gražiausių asmenų nuotraukas, jų drauguose galima rasti įtakingų asmenų. Daugelis mūsų ,,žvaigždučių″ priimta į draugus visų kvietimus vardan populiarumo. O tada nusikaltėliai ir pradeda aukų medžioklę.

Tikėtina, kad jei priimsite tokį asmenį į draugus jums bus rašomos žinutės, siūloma pokalbį perkelti  ,,Skype'“ , jūsų reikalaus įjungti kamerą. Tuomet savo ekrane išvysite asmenį, kuris užsiims tam tikrai ritualais( nusirengs, gundys ir t.t.). Tai dar ne pabaiga. Po visų ritualinių procedūrų gausite nuorodą su grasinimu, kad jeigu jūs nesumokėsite tam tikros sumos filmukas apie jus bus išplatintas jūsų draugams.

Išmanumas sukčių tikrai neišpasakytas. Būkite atsargūs ir sugebėkite pergudrauti juos. Nesileiskite į tolimesnius pokalbius, jei pokalbio turinys jums tampa neaiškus, neviešinkite savo feisbuko informacijos kiekvienam, nesutikite su nepažįstamųjų kvietimais.

Ar teko susidurti su nusikaltėliais internete? Ką manote apie sukčių išmanumą?

Tau taip pat gali patikti Daugiau iš autoriaus

Palikti atsakymą

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus skelbiamas.