„Mažoji Lietuva“: Įvardytas labiausiai segreguotas miestas Didžiojoje Britanijoje

Tyrimų centras Policy Exchange įvardijo Jungtinės Karalystės rajonus, kur gyvenantys migrantai nėra linkę bendrauti su vietos gyventojais.

Migrantai iš Rytų Europos į Jungtinę Karalystę, segreguotose bendruomenėse jaučiasi taip pat jaukiai, kaip ir anksčiau gimtinėje, vis dėlto, naudodamiesi visais privalumais, kuriuos galima gauti Jungtinėje Karalystėje, esant ES piliečiu. Labiausiai atsiskyrusiu ir izoliuotu imigrantų komunų miesteliu Didžiojoje Britanijoje pripažintas Bostonas, esantis Lincolnshire grafystėje.

Policy Exchange duomenimis, šiuo metu Bostone gyvena apie 11.000 imigrantų – tai reiškia, kad maždaug kas šeštas miesto gyventojas yra užsienietis, daugiausia iš Rytų Europos. Emigrantų bendrijos Bostone pripažintos labiausiai segreguotomis visoje karalystėje – jie gyvena užsidarius, izoliuotai ir sprendžia savo ekonomines, socialines ir kultūrines problemas bei saugumo klausimus beveik be bendravimo su vietiniais gyventojais.

Didelis imigrantų procentas Bostone net nebando mokytis anglų kalbos: jie lankosi vietos baruose, yra samdomi dirbti pas tautiečius ir yra visiškai patenkinti vietinių parduotuvių įvairove. „Mes gyvename čia taip pat, kaip įpratome gyventi Lietuvoje“, – sakė Policy Exchange ekspertams gyvenantys imigrantai; dėl ko galutinėje ataskaitoje Rytų Europos bendruomenės Bostone buvo apibūdintos kaip „Mažoji Lietuva“ (pagal analogiją su „Mažoji Italija“ JAV miestuose).

„Mes gerbiame britų kultūrą, bet čia, Bostone, yra tiek daug lietuviško, kad sunku pajusti namų ilgesį“, – sakė ekspertams dar vienas tyrimo dalyvis, pažymėjęs, kad jo aplinkoje bei tarp draugų, imigrantų dalis iš Rytų Europos sudaro apie 85 %.

Analitikai sako, kad Bostonas ir keletas kitų miestų Anglijos rytuose tapo ypač patrauklūs imigrantams iš Rytų Europos dėl santykinai žemų būsto kainų ir plačių darbo galimybių, kiek pramonėje, tiek žemės ūkyje. Sekančiu po Bostono, pagal segregacijos laipsnį, jie pavadino netoliese esančius miestelius Spalding (Lincolnshire) ir Wisbech (Cambridgeshire).

Tau taip pat gali patikti Daugiau iš autoriaus

Palikti atsakymą

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus skelbiamas.