Didžiosios Britanijos vyriausybė padarė pareiškimą dėl ES piliečių statuso

Didžiosios Britanijos vyriausybė padarė pareiškimą dėl ES piliečių statuso

Ministrų kabineto kanceliarija, Vidaus reikalų ministerija bei Užsienio reikalų ir Tautų Sandraugos ministerijos parengė informacinį biuletenį apie britų emigrantų padėtį Europos Sąjungoje ir Europos migrantų padėtį Jungtinėje Karalystėje. Anot oficialaus liepos 11 dienos pareiškimo, po referendumo rezultatų neįvyko jokių Europos emigrantų Didžiojoje Britanijoje ir britų emigrantų Europos Sąjungoje teisių ir statuso pokyčių.

Sprendimas dėl ES kodekso 50 straipsnio įgyvendinimo ir formalaus išstojimo iš ES proceso pradžios yra naujos  Didžiosios Britanijos premjerės prerogatyva. Jungtinė Karalystė lieka Europos Sąjungos nare viso proceso metu iki derybų protokolo pagal 50 straipsnį pasirašymo. Iki momento, kai Britanija paliks Europos Sąjungą, emigrantų teisės iš abiejų pusių turi būti patikimai apsaugotos. Vyriausybė supranta ir vertina ES ir kitų asmenų be JK pilietybės indėlį į šalies gerovę, savo buvimo, gyvenimo ir darbo Jungtinėje Karalystėje metu.

Kokios yra migrantų iš ES, kurie teisėtai pragyveno Jungtinėje Karalystėje daugiau nei penkerius metus, teisės po Brexit?

ES piliečiai, kurie teisėtai nuolat gyveno Jungtinėje Karalystėje penkerius metus gauna leidimą nuolat gyventi šalyje. Tai reiškia, kad jie gali gyventi Jungtinėje Karalystėje neribotą laiką, laikantis ES teisės aktų. Nėra jokios būtinybės papildomai tvirtinti šį statusą. Pragyvenus Jungtinėje Karalystėje daugiau kaip šešerius metus, ES piliečiai gali kreiptis dėl britų pilietybės suteikimo.

Kokios yra  migrantų, gyvenančių Jungtinėje Karalystėje mažiau, nei penkeris metus, teisės?

ES piliečiai išlaiko teisę gyventi Jungtinėje Karalystėje pagal Europos Sąjungos teisės aktus. Jei pageidaujama, jie gali kreiptis dėl registracijos sertifikato, procedūra išlieka tokia pati.

ES piliečių sutuoktiniai, kurie nėra ES piliečiai, kaip ir anksčiau, turi pateikti prašymą dėl leidimo gyventi Jungtinėje Karalystėje, kaip ES piliečio šeimos dalis.

ES piliečių giminės, kurie nori persikelti į Didžiąją Britaniją, turi kreiptis dėl registracijos pažymėjimo (jeigu jie yra iš ES) arba dokumento apie gyvenamosios vietos registracijos suteikimo (jei jie yra kilę iš ne Europos Sąjungos šalių).

Airijos piliečiai, remiantis daugeliu teisės aktų, faktiškai turi teisę naudotis visomis Britanijos piliečių teisėmis.

Kroatijos piliečiai privalo gauti registracijos pažymėjimą, norint įgyti teisę dirbti Jungtinėje Karalystėje ryšium su laikinu šios šalies statusu ES struktūroje.

Ar Vyriausybė planuoja išvyti Europos Sąjungos piliečius iš Jungtinės Karalystės?

Egzistuoja tam tikrų situacijų skaičius, kai vyriausybė nusprendžia deportuoti ES piliečius: jei jie kelia grėsmę tautai arba piktnaudžiauja jiems suteikta laisvo judėjimo teise.

 

Tau taip pat gali patikti Daugiau iš autoriaus

Palikti atsakymą

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus skelbiamas.