Britų muzikantas Stingas su prestižiniu apdovanojimu gautą premiją skyrė pabėgėliams

Didžiosios Britanijos roko žvaigždė Stingas (Sting) pirmadienį pranešė, kad piniginę premiją, gautą kartu su prestižiniu Švedijos muzikiniu apdovanojimu, paaukojo pelno nesiekiančiam projektui. Jis padeda jauniems pabėgėliams integruotis į Švedijos visuomenę per muziką, praneša naujienų agentūra AFP.

65-erių metų muzikantas, puikiai žinomas dėl žmogaus teisių propagavimo per muziką, ir JAV džiazo žvaigždė Veinas Šorteris (Wayne Shorter) vasarį laimėjo Švedijos apdovanojimą „Polar Music Prize 2017“. Kiekvienam iš laureatų buvo įteikta ir 1 milijono Švedijos kronų (104 tūkst. eurų) premija.

„Man buvo didelė garbė gauti šį apdovanojimą, ir dabar džiaugiuosi jo piniginę premiją skirdamas Švedijos jaunimo iniciatyvai „Songlines“, – projekto interneto svetainėje paskelbtame pranešime teigė Stingas.

„Muzika gali tiesti tiltus, ir šis projektas iliustruoja, kokį svarbų vaidmenį gali atlikti muzika, suteikdama bėgti priverstiems jauniems žmonėms galimybę atrasti ryšį su naująja visuomene“, – pridūrė muzikantas, sukūręs tokias dainas kaip „Shape Of My Heart“ ir „Fields Of Gold“.

„Songlines“ – tai projektas, skirtas padėti nuo karo pabėgusiems ir šiuo metu Švedijos pabėgėlių prieglaudose gyvenantiems jauniems prieglobsčio prašytojams iš Afganistano, Eritrėjos ir Sirijos. Projekto iniciatoriai teigia jiems siūlantys įvairius muzikinius užsiėmimus, kurie padeda integruotis į visuomenę.

 

 

ELTA.LT

Tau taip pat gali patikti Daugiau iš autoriaus

Palikti atsakymą

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus skelbiamas.

Susipažinkite su visomis naujienomis!

Dėkojame, kad pasirašėte mus!