Britas rado didžiausią pasaulyje aukso grynuolį

60-metų auksakasys Vincent Serketl 2012 metais ant jūros dugno, netoli Anglijos pakrantės, rado  vištos kiaušinio dydžio aukso grynuolį. Jis slėpė savo atradimą, besibaimindamas, kad į šią vietą atkeliaus jo kolegų būrys, rašo „The Telegraph“.

97 gramų sveriantis ir  50 tūkst. svarų kainuojantis grynuolis buvo rastas 40 metrų nuo laivo „Royal Charter“ nuskendimo Velse 1859 metais.

Manoma, kad šis 23 ct grynuolis gali būti tik dalis laivu pervežamų brangenybių, kurių vertė įvertinama apie 120 mln svarų.

Pats Serketl sako, kad jis buvo „visiškai priblokštas“, pamatęs aukso blizgesį, pridūrdamas: „Saulė švietė taip ryškiai, kad auksas ryškiai blizgėjo ir po vandeniu atrodė didesnis, toks didelis, kad atrodė tiesiog didžiulis“. Vyro teigimu, jis nesitikėjo, jog ras didžiulį grynuolį, nes geriausiu atveju tikėjosi aukso dulkių.

Tokiu būdu, britas faktiškai užbaigė 150 metų laivo, kuris plaukė iš Australijos į Liverpulį, ir 1859 metų spalį nuskendo audros metu, aukso paieškų istoriją. Tada žuvo 450 žmonių.

Atradimas įvyko po to, kai lobių ieškotojai praleido 150 metų, bandydami atrasti aukso pėdsakų po laivo nuskendimo, kuris  nuskendo spalio 26 dieną.

GEOFF-ROBINSON-31fzdrk9fmcm6g8ged7p4w

Tau taip pat gali patikti Daugiau iš autoriaus

Palikti atsakymą

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus skelbiamas.

Susipažinkite su visomis naujienomis!

Dėkojame, kad pasirašėte mus!