Apklausa: britų įmonių finansų direktorių optimizmas auga

Britų įmonių finansų direktoriai dėl ateities perspektyvų nusiteikę optimistiškiau, nors neapibrėžtumas šiuo metu bendrovėms yra „normalus naujomis sąlygomis“, informuoja BBC.

„Deloitte“ atlikta apklausa parodė, kad 27 proc. iš 119 apskaitos įmonės apklaustų finansų direktorių ketvirtąjį ketvirtį buvo nusiteikę optimistiškiau iš dalies dėl spartesnio šalies bendrojo vidaus produkto (BVP) augimo. Trečiąjį metų ketvirtį šis rodiklis sudarė 16 proc.

Tačiau du trečdaliai apklaustų finansų direktorių vis dar yra susirūpinę dėl „Brexit“ galimo poveikio.

„Po referendumo dėl Jungtinės Karalystės pasitraukimo iš ES, birželio pabaigoje, įmonių vyriausiųjų finansų pareigūnų optimizmas smuko iki žemiausio lygio nuo pasaulinės finansinės krizės. Jie buvo pasirengę blogiausiam scenarijui, pasiruošę stabdyti investicijas ir išlaidas. Nuo tada JK įrodė esanti stipresnė, gebanti greičiau atsigauti nei manyta anksčiau, ir kalbos apie galimą recesiją šalyje pritilo“, – teigiama „Deloitte“ pranešime.

Nors verslo pasitikėjimas sustiprėjo, dauguma britų įmonių finansų vadovų prognozuoja didesnį ekonominį bei finansinį neapibrėžtumą po „Brexit“.

Beveik pusė apklaustųjų planuoja mažinti išlaidas ir imtis apsaugos priemonių, kad apsaugotų įmonių balansus ir sukauptų lėšų per ateinančius metus.

Apie 48 proc. respondentų prognozuoja, kad aktyvumas samdos ir susiliejimų bei įsigijimų sferoje sulėtės.

Tau taip pat gali patikti Daugiau iš autoriaus

Palikti atsakymą

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus skelbiamas.

Susipažinkite su visomis naujienomis!

Dėkojame, kad pasirašėte mus!