Anglijos bankas nepakeitė bazinės palūkanų normos

Anglijos bankas ketvirtadienį įvykusiame gruodžio mėnesio posėdyje, kaip ir prognozavo ekonomistai, nepakeitė bazinės palūkanų normos, kuri šiuo metu sudaro vos 0,25 proc. ir yra mažiausia banko istorijoje.

Taip pat nebuvo pakeistas ir turto pirkimo programos biudžetas, kuris tebesudaro 435 mlrd. svarų, pranešė centrinis bankas.

Didžiosios Britanijos centrinio banko vadovybė mano, kad šalies ekonomika artimiausiu metu nuosaikiai augs, bet 2017 metų pradžioje augimas sulėtės.

Posėdžio protokole pažymėta, kad „pasaulio ekonomikos perspektyvos tapo trapesnės. Matyti rizika Kinijoje, euro zonoje ir kai kuriose besivystančiose rinkose. Taip pat padidėjęs politinis neapibrėžtumas“.

Šią savaitę paskelbti statistiniai duomenys parodė, kad nedarbo lygis Didžiojoje Britanijoje stabilizavosi, o infliacija pastebimai padidėjo.

Metinė infliacija lapkritį buvo didžiausia per daugiau kaip dvejus metus, nes dėl svaro kurso smukimo po „Brexit“ referendumo pabrango degalai.

„Gruodžio mėnesio posėdžio protokolas iš esmės nekeičia nuomonės, kad (bazinė) palūkanų norma visus 2017 metus greičiausiai išliks 0,25 proc. lygyje“, – mano „IHS Markit“ analitikas Howardas Archeris (Hovardas Arčeris).

Kai kurie ekspertai net spėja, kad Anglijos bankas verčiau gali sumažinti bazinę palūkanų normą, o ne ją padidinti.

„Dėl neapibrėžtumo, kurį išprovokavo „Brexit“, įmonių apklausos rodo, kad planuojamos investicijos ir samdos apimtys gerokai mažinamos“, – pareiškė ING banko vyresnysis ekonomistas Jamesas Knightley (Džeimsas Naitlis).

„Tuo tarpu didėjanti infliacija daro spaudimą namų ūkių perkamajai galiai. Darbo vietų kūrimo procesas lėtėja, o tai taip pat daro neigiamą poveikį vartotojų išlaidoms. Dėl to kyla ūkio plėtros lėtėjimo kitais metais rizika. Taigi infliacinis spaudimas vidutiniu laikotarpiu sumažės, todėl mes ir toliau manome, kad normos sumažinimas yra labiau tikėtinas negu normos padidinimas“, – pridūrė jis.

Tau taip pat gali patikti Daugiau iš autoriaus

Palikti atsakymą

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus skelbiamas.

Susipažinkite su visomis naujienomis!

Dėkojame, kad pasirašėte mus!