Angelina Jolie paskirta Londono universiteto vizituojančia dėstytoja

Holivudo žvaigždė ir Jungtinių Tautų (JT) pabėgėlių agentūros pasiuntinė Angelina Jolie (Andželina Džoli) turi tapti vizituojančia dėstytoja prestižinėje Londono ekonomikos mokykloje (LSE), pirmadienį paskelbė universitetas.

A.Jolie buvo paskirta viena iš keturių naujų „vizituojančių dėstytojų“, kurie prisidės prie naujos magistro programos dėl „moterų, taikos ir saugumo“.

„Esu labai padrąsinta šios magistro programos sukūrimo, – pareiškime nurodė A.Jolie. – Viliuosi, kad kitos akademinės institucijos paseks šiuo pavyzdžiu, nes mums gyvybiškai svarbu plėsti diskusiją dėl to, kaip remti moterų teises ir padaryti galą nebaudžiamumui už nusikaltimus, kurie neproporcingai veikia moteris, tokius kaip seksualinis smurtas konfliktų metu.“

Taip pat buvo paskirtas buvęs Didžiosios Britanijos užsienio reikalų ministras Williamas Hague’as (Viljamas Heigas), kuris drauge su A.Jolie 2010 metais įsteigė Seksualinio smurto konfliktų metu prevencijos iniciatyvą (Preventing Sexual Violence in Conflict Initiative).

Vizituojantys dėstytojai svečių teisėmis skaito paskaitas ir dalyvauja seminaruose bei viešuose renginiuose, nurodė LSE.

A.Jolie sakė, kad nekantrauja „dėstyti ir mokytis iš studentų, taip pat – pasidalyti savo pačios darbo su vyriausybėmis ir Jungtinėmis Tautomis patirtimi“.

„Oskaro“ laureatė, kuri yra ištekėjusi už aktoriaus Brado Pitto (Brado Pito) ir augina šešis vaikus, vaidino tokiuose filmuose kaip „Ponas ir ponia Smitai“ (Mr. & Mrs. Smith), „Kapų plėšikė Lara Kroft“ (Lara Croft: Tomb Raider), „Mergina su trūkumais“ (Gorl, Interrupted), be to, yra pati režisavusi kelis filmus, tarp jų – „Prie jūros“ (By the Sea) ir „Nepalūžęs“ (Unbroken).

Savo darbus kine ji derina su aktyvizmu, nuo 2001 metų buvo JT pabėgėlių agentūros UNHCR geros valios ambasadorė, o paskui tapo specialiąja pasiuntine ir buvo nuvykusi susitikti su perkeltais žmonėmis stovyklose Graikijoje ir Libane.

Anksčiau šį mėnesį ji sakė, kad pagalba pabėgėliams yra bendra atsakomybė, ir paragino tarptautinę bendriją labiau stengtis išspręsti didžiausią nuo Antrojo pasaulinio karo laikų Europos migrantų krizę.

„Tai pareiga, tenkanti visiems mums, kitam JT generaliniam sekretoriui, visoms vyriausybėms, pilietinei visuomenei, kiekvienam iš mūsų“, – pažymėjo ji, sakydama kalbą Londone.

Studentai minėtą magistro programą LSE Moterų, taikos ir saugumo centre, kuris siekia skatinti lyčių lygybę ir padėti nuo konfliktų kenčiančioms moterims visame pasaulyje, galės rinktis nuo rugpjūčio.

 

Šaltinis: BNS

Tau taip pat gali patikti Daugiau iš autoriaus

Palikti atsakymą

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus skelbiamas.

Susipažinkite su visomis naujienomis!

Dėkojame, kad pasirašėte mus!