6 šalys, kurios sumokės jums vien už tai, kad jose studijuosite

Štai sėdime mes čia ir nežinome, o mokytis užsienyje yra visiškai įmanoma. Ir tam nebūtina metų metais taupyti pinigus arba parduoti močiutės butą. Daugelyje šalių su puikiu išsilavinimu yra programų, pagal kurias studentams iš užsienio ne tik apmokės išlaidas už studijas, skrydį ir butą, bet ir duos pinigų – mėnesinę stipendiją, ir  jos visai užteks gyvenimui be vargo.

 

Jungtinė Karalystė

Oksfordo universitetas

Išsilavinimas JK yra laikomas vienu iš geriausių pasaulyje ir vos ne brangiausiu. Bet talentingiems studentams iš kitų šalių čia yra pasiruošę mokėti ne tik už mokslą, bet ir skirti gana padorių pinigų pragyvenimui. Stipendijas užsieniečiams siūlo apie 40 žinomų universitetų, įskaitant Oksfordą ir Londono menų mokyklą. Pavyzdžiui, Oksfordo magistro ekonomikos programos stipendija sudaro 20 tūkst. svarų per metus.

O dar, egzistuoja žinoma Jungtinės Karalystės vyriausybės programa Chevening, kuri kartu su mėnesio stipendija ir studijų išlaidomis apima kelionių ir vizų išlaidų apmokėjimą. Programos trūkumas yra toks, kad jums reikia palikti šalį po 2 metų po mokslų pabaigos.

Vokietija

Berlyno Humboldto universitetas

Vokietija yra suinteresuota pritraukti tam tikrų sričių specialistus. Tokiu būdu, pavyzdžiui, valstybinėje akademinių mainų programoje DAAD yra atskiros pakraipos tiems, kurie studijuoja architektūrą, projektavimą ir ekonomiką.

DAAD programa tiks tiems, kurie jau spėjo gauti diplomą Rusijoje, o dabar nori pakelti savo kvalifikaciją arba mokytis gretutinių disciplinų – Vokietijoje didelis universitetų, siūlančių antrosios pakopos 2 metų laikotarpio studijas, sąrašas. Ir labai dažnai tokios studijos yra nemokamos arba turi prieinamą kainą. Tokių studijų didelė privilegija yra ta, kad po mokslų baigos galima įsidarbinti Vokietijoje.

 

JAV

Harvardo universitetas

Rusijoje ir kitose pasaulio šalyse veikia JAV Fulbright programa. Ji suteikia stipendijas jauniems, iki 30 metų, specialistams- tiems, kurie baigė universitetą arba mokosi paskutinius metus. Rusams programa leidžia praleisti Jungtinėse Amerikos Valstijose nuo 1 iki 2 metų, bet po mokslų pabaigos yra būtina grįžti namo.

 

Sorbonos universitetas

Rusijoje ir daugelyje kitų šalių veikia Prancūzijos vyriausybės stipendijų programa, kuri padės studentams iš užsienio studijuoti magistrantūros programas Prancūzijos universitetuose. Šioje programoje gali dalyvauti rusai iki 35 metų, kurie baigė universitetą arba studijuoja antrame magistrantūros kurse. Didžiausius šansus turi mokslinių-techninių ar inžinerinį specialybių diplomų turėtojai.

 

 

Švedija

Karališkasis technologijos institutas Stokholme

Švedijoje veikia stipendijų programą Visby, pagal kurią rusams apmokės studijas geriausiuose šalies universitetuose ir suteiks gerą mėnesinę stipendiją. Stipendija skiriama vieneriems metams, bet jei studentas mokosi gerai, ji gali būti pratęsta. Be to, pagal programą dar 5 mėnesius galima gauti pinigus, jei „pasiseks“ patekti į  neapmokamą stažuotę.

 

Nyderlandai

Rusai kasmet gauna daugiau nei penkiasdešimt stipendijų pagal Nyderlandų vyriausybės programą OrangeTulip Scholarship ( „Oranžinės tulpės stipendija“). 2016/17 mokslo metais programoje dalyvauja 18 šalies universitetų.

Daugiau informacijos:

Creative agency

http://www.needoneuk.com/studijos-anglijoje-trumpai-ir-aiskiai/

Studijos Londone 2017

Tau taip pat gali patikti Daugiau iš autoriaus

Palikti atsakymą

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus skelbiamas.

Susipažinkite su visomis naujienomis!

Dėkojame, kad pasirašėte mus!