Penkios „labai rimtos“ priežastys, kodėl nereikia skiepyti vaikų

Niekas neabejoja, kad tėvai visada geriausiai žino, kas būtina ir reikalinga jų vaikams. Tačiau skiepų tema nuomonę turi visi tėvai, auginantys atžalas. Vieni pasisako už skiepus teigdami, kad tai pati geriausia apsauga prieš plintančias ligas, o kita grupė teigia, kad tai – nereikalingas vaiko žalojimas.

Šiai grupei priklausančios mamos įsitikinusios, kad gerokai geriau už profesionaliausius pasaulio medikus jaučia, kas yra būtina jų vaikams ir ko šiukštu reikėtų vengti. Ginčytis su tokiomis mamomis neverta. Jų argumentai neįveikiami.

Be abejo, kai kuriose situacijose, kai vaiko organizmas turi kontrindikacijas, jo skiepyti nepatartų ir medikai, tačiau kitais atvejais gydytojai sutinka, jog vakcina – tinkama apsauga nuo daugelio mirtinų ligų.

Visgi diskusijos nerimsta ir kiekvienas išsako savo argumentus, kodėl reikėtų ar ne skiepyti vaikus. Žemiau pateikiame 5 „labai rimtus“ argumentus, kodėl skiepyti vaikų tikrai neverta.

Rašytoja Jamie Harrington nusprendė nevynioti į vatą ir su gera juoko doze pateikia 5 dažniausiai išsakomus argumentus, kodėl skiepyti vaikų nereikia.

1. Skiepai vaikams nepatinka

Mamos įsitikinusios, kad viena pagrindinių priežasčių, kodėl reikėtų atsisakyti skiepų, yra vaiko baimė švirkštams ir skausmui. Jos sako, kad kai kurie vaikai gimsta didesniais bailiukais už kitus, todėl tikrai reikėtų reaguoti į vaiko perduodamas emocijas. Jos įsitikinusios, kad nei viena mama nenorėtų, kad jų vaikai justų milijono skruzdėlyčių įkandimus. Būtent jiems prilygindamos skiepus jos teigia, kad tai – didžiausia nesąmonė ir nepakeliamas skausmas jų vaikams.

2. Nesuprantami žodžiai tik gąsdina

„Terminai, susiję su vakcinomis ir skiepais, yra moksliški ir nesuprantami. Dėl šios priežasties daugelis mamų galvoja, kad po jais slypi tiesa ir skuba skiepyti savo vaikus. Tačiau iš tiesų, aktyvios mamos, besidominčios skiepais ir jų poveikiu, yra įsitikinusios, kad grėsmingi terminai tėra mitas ir gerokai grėsmingiau – suleisti vakciną nežinant, kokia gali būti reakcija ir pašalinis poveikis į ją.

Jos įsitikinusios, kad vakcinose yra kancerogeninių medžiagų arba tokių, kurios gali sukelti alergiją. Būtent dėl tos priežasties, jos teigia, medikai po vakcinos paprašo vaikus pasilikti bent 15 minučių gydytojo kabinete. Jei atsirastų alergija staigus šalutinis poveikis, jie skubėtų taisyti padarinius ir gelbėti vaikų sveikatą. Tad, pasak mamų, geriau visai neskiepyti, negu laukti baisaus šalutinio poveikio. O gal geriau paimkite žodyną ir pasidomėkite, kas iš tiesų yra skiepai“, – pašaipiai siūlo moteris.

3. Prilygsta jautienos mėsainiams

Reikėtų liautis tikėjus internete pasirodančiomis mamų žinutėmis apie teigiamą vakcinų poveikį. Jos taip rašo, džiaugiasi vakcinomis, nes dar nesulaukė neigiamos reakcijos. Ką jau kalbėti apie tai, kad vakcinos buvo sulygintos su jautiena, patiekiama restorane. Pasaulyje kalbama apie tai, kad vakcina prieš raupus buvo gauta iš karvių, apsikrėtusių raupais. Tad mamos įsitikinusios, kad suleisti tokią vakciną, yra tas pats, kas kiekvieną dieną maitinti savo vaikus jautienos mėsainiais iš greitojo maisto restoranų.

4. Imunitetą reikia kurti natūraliai

Šiam punktui pritars visos mamos, kurioms rūpi jų vaikų sveikata. Kiekviena šeima nori, kad vaikas augtų apsuptas natūralių medžiagų, valgytų tik sveiką, tinkamai subalansuotą ar net ekologišką maistą. Mamos, pasisakančios prieš skiepus yra įsitikinusios, kad pats geriausias būdas savo vaikus apsaugoti nuo gresiančių ligų, tai suteikti galimybę valgyti kuo daugiau šviežių vaisių ir daržovių, naudoti vitaminus ir maisto papildus.

5. Apie vakcinas žinote daugiau

Mamos nesiliauja šmaikštavusios ir tikina, kad perskaičiusios šį straipsnį jūs sužinojote gerokai daugiau informacijos apie skiepus ir vakcinas negu jūsų vaikų pediatrai, kurie studijavo skiepų teorijas ilgus metus aukštosiose mokyklose.

Tau taip pat gali patikti Daugiau iš autoriaus

9 komentarai

 1. auri says

  Nu rimtai, ta zodi uz…. super mamos ir naturalistes, parasyciau paraidziui. Uzmetykit mane akmenimis, bet as savo vaikus skiepijau ir skiepysiu. Bent jau nereikes laidot. Dura, prisiklausiau kalbu, kad nuo persalimo neskiepyt, cia apie ta purskala. O dabar neislipam is slogu ir kosuliu, atvirksciai, nei tos, kurios skiepijo. Jau keleta metu bedu nemato. Zodziu, kad jus velnias rautu, super mamos….

  1. ole says

   nepamenu kur, bet faktas. budavo duodami skiepai irgi nepamenu nuo ko bet pati svarbiausia detale kuria iki dabar atsimenu kaip vakar tai jog po kazkiek laiko paaiskejo, kad visiems gavusiems tuos skiepus perlipus 40-45m garantuotas alshaimeris. galit metyt akmenim kad nepamenu detaliu pasigooglinimui bet esmes tai nekeicia.

 2. Dalia says

  As esu grieztai pries skiepus … mano dukra buvo paskiepyta paskutini karta 4 men. sukilo temperatura 38 laikesi visa sasvaite . Gulejome ligonineje 1 savaite pripuympavo gentomocinu ……po sia diena serga kas menesi rimtomis virusinemis ligomis jau 13 metu……….. mamos neskiepykite vaikiuku nezalokime ju nes as tiesiog neturiu noro aprasyneti pasekmiu ….mamos jus pacios zinote atsakymus i tuos klausymus. Nebukime naivios…..ir patiklios …tai musu mylimukai kuriems mes linkime ilgaamziskumo , sveikatos …meiles….

 3. Saulius says

  Nenoriu labai isiplesti …..bet skiepai mano vaikui padare labai didele zala, mamytes susimastykite ,,,Pasidomekite skiepu zala musu angelelems…nes firmos mums plauna smegenis ,,,,,, tai biiiiiznisssss.

  1. Vaida says

   Kai tevai raso su klaidomis ,tai apie diskusija nera ka sneketi. Gatvinis, neissilavinusio ir kvaistelejusio Lobovo lygis. Ne faktai o kvailos emocijos.

   1. julita says

    vaida nesijausk labai protynga. galbut tu teisi, o galbut reklamai pasiduodanti auka. Rimtas zmogus tikrai nesyptels taip ir neatmes nuomones tik del jos pateikimo. siepti lengva kai esi kvailesnis.

 4. Dovile says

  Vaida, jus be klaidų? :D

 5. Dovile says

  Vėl Usonio straipsnis :D

  „Mamos įsitikinusios, kad gerokai geriau už profesionaliausius pasaulio medikus jaučia, kas yra būtina jų vaikams ir ko šiukštu reikėtų vengti. Ginčytis su tokiomis mamomis neverta.“ Medikai nesutaria skiepų tema, taip pat, kaip ir tėvai, vieni jų – prieš, kiti – už. Įdomu, kuriais straipsnio autorė/-ius pataria pasikliauti? Aš pasikliauju vakcinų kūrėjais, nes jie savo vaikų neskiepija ;). Ir prie ko čia jausmai? Medikai nestudijuoja tokio dalyko, kaip skiepų žala. Dauguma jų net nežino skiepų sudėties ir pašalinių poveikių, kurie aiškiai surašyti skiepo informaciniam lapelyje, kurį privalo duoti perskaityti tevams, bet niekada to nedaro.
  Žinau, kad Usonis labai tymų bijo, tai kita kart gal tegu parašo straipsnį apie tai, kad US per 10 metų, niekas nuo šios ligos nemirė, o štai nuo tymu-raudoniukes vakcinos – net 102 mirties atvejai. Apie kitus pašalinius skiepo poveikius taip pat galėtų papasakoti.

  1. Gabi says

   O jūs paskaičiuokite kiek tų vaikų būtų mirę jeigu nebūtų skiepų.

Palikti atsakymą

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus skelbiamas.