Nėščios moterys perspėtos: vaistai nuo rėmens padidina jūsų kūdikio astmos riziką

Mokslininkai iš Edinburgo ir Tamperės universitetų nustatė, kad tie, kurių motinoms buvo išrašomi vaistai, buvo labiau linkę sirgti astma vaikystėje

Kūdikiai, gimę motinoms, kurios nėštumo metu vartojo vaistus nuo rėmens gali turėti didesnę riziką susirgti astma, rodo tyrimai.
Daugybės tyrimų apžvalga parodė, kad tų motinų, kurios nėštumo metu vartojo vaistus kovai su rūgšties refliuksu, vaikai buvo labiau linkę sirgti astma vaikystėje.
Ekspertai pabrėžia, kad tyrimai yra labai ankstyvoje stadijoje ir nėra galutiniai, todėl būsimoms motinoms patartina ir toliau vartoti bet kokius joms reikiamus vaistus su gydytojo ar slaugytojo priežiūra.

 Jie sako, kad asociacija gali būti sukelta atskiru, susijusiu veiksniu ir kad reikia atlikti tolesnius tyrimus, siekiant nustatyti ar vaistai turi įtakos vaikų sveikatai.

Rėmuo yra sukeliamas skrandžio rūgšties, einančios iš skrandžio atgal į stemplę, organą, kuris jungia skrandį ir ryklę.
Nėštumo metu dėl hormonų pokyčių ir besivystančio vaisiaus spaudimo ant skrandžio tai yra labai dažna būklė.
Vaistai, vadinami H2-receptorių antagonistais ir protonų siurblio inhibitoriais gali padėti blokuoti rūgšties refliuksą.
Manoma, kad juos yra saugu vartoti nėštumo metu, kadangi jie neturi įtakos kūdikio vystymuisi.
Mokslininkai, vadovaujami Edinburgo ir Tamperės universitetų Suomijoje, peržiūrėjo aštuonis ankstesnius tyrimus, kurie nagrinėjo daugiau nei 1,3 mln vaikų sveikatos įrašus.
Komanda nustatė, kad vaikai, gimę motinoms, kurios vartojo rūgšties blokavimo vaistus nėštumo metu turėjo bent trečdaliu didesnę tikimybę tikėtina apsilankyti pas gydytoją dėl astmos simptomų.

 Mokslininkai sako, kad pateiktas patarimas būsimoms mamoms neturėtų lemti jokių pokyčių, nes reikia tolesnių tyrimų.
Profesorius Azizas Šeichas, JK Astmos centro taikomųjų tyrimų Edinburgo universiteto direktorius pasakė: „Mūsų tyrimas praneša apie ryšį tarp astmos atsiradimo pas vaikus ir jų motinų rūgšties slopinimo vaistų vartojimo nėštumo metu.
„Svarbu pabrėžti, kad šis ryšys neįrodo to, kad vaistai sukelia šiems vaikams astmą ir reikia atlikti tolesnius tyrimus, siekiant geriau suprasti šį ryšį.“
Gyd. Samantha Walker, JK astmos politikos ir mokslinių tyrimų direktorė, pasakė: „Mes dar nežinome, jei patys vaistai nuo rėmens prisideda prie vaikų astmos vystymosi arba egzistuoja bendras veiksnys, kurio mes dar neatradome, kuris sukelia rėmenį nėščioms moterims ir astmą jų vaikams.
„Tyrimas nukreipia mus į kažką, kas turėtų būti ištirta išsamiau, būtent todėl mes turime pažvelgti į didesnį tyrimų skaičių, kuriuose yra nagrinėjamos astmos priežastys, sąlyga, kuri paveikia 5,4 milijonų žmonių vien tik Jungtinėje Karalystėje.“
:: Tyrimas paskelbtas alergologų ir klinikinių imunologų leidinyje.

Tau taip pat gali patikti Daugiau iš autoriaus

Palikti atsakymą

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus skelbiamas.