Ką daryti, kad plaukai nesielektrintų?

Žiemą kartais būna sunku suvaldyti plaukus. Jie stojasi piestu, vos perbraukti šepečiu. Kodėl plaukai elektrinasi? Ar dėl to kaltas šaltas oras, ar netinkamos plaukų priežiūros priemonės?

Specialistai sako, kad plaukai elektrinasi dėl pernelyg sauso oro patalpose, sintetinių galvos apdangalų, dėl to, kad netinkamai juos džioviname ir pasirenkame ne tas plaukų priežiūros priemones. Beje, garbanoti ir stori plaukai elektrinasi rečiau.

Pasirinkite žiemai tinkamas plaukų priežiūros priemones

Šaltuoju metų laiku venkite per didelio plaukų išsausėjimo. Žiemai šampūnus reikia rinktis tokius, kurių sudėtyje yra drėkinamųjų ir maitinamųjų medžiagų, vitamino E. Patariama vengti priemonių, kuriose yra alkoholio, nes jis labai sausina plaukus.

Parduotuvėse galima rasti antistatinių šampūnų. Deja, specialistai pataria jais nepiktnaudžiauti, nes jie sausina plaukus. Po kiekvieno plaukų išplovimo šampūnu būtinai naudokite kondicionierių. Išplautus plaukus galima patepti ir lašeliu nenuplaunamo kondicionieriaus. Svarbu, kad jis gerai įsigertų į plaukus ir išdžiūtų.

Kaip plauti ir džiovinti plaukus?

Žiemą plaukų nereikėtų plauti karštu vandeniu, geriau tiesiog šiltu, o plaukų džiovinimui labiausiai tinka plaukus tausojantis joninis džiovintuvas. Jis nepučia labai karšto oro, o kartu plaukus dar šiek tiek ir kondicionuoja. Šaltuoju metų laiku į lauką eikite tik tuomet, kai plaukai visiškai išdžiuvę. Geriausia, kad po plaukų džiovinimo praeitų mažiausiai pusvalandis.

Sunkiai suvaldomiems plaukams galima naudoti įvairius aliejukus, pavyzdžiui, rožių, levandų. Jais reikėtų šiek tiek pirštais sudrėkinti plaukų galiukus. Vertėtų kartą ar kelis kartus per savaitę palepinti plaukus aliejų – argano ar kokosų – kauke. Šią procedūrą reikėtų atlikti vakare, prieš miegą. Aliejus per naktį plaukus sudrėkins ir pamaitins.

Plaukų šukavimo gudrybės

Nešukuokite plaukų plastikinėmis ar metalinėmis šukomis. Plaukus geriausia žiemą šukuoti medinėmis šukomis, jas patepus trupučiu aliejaus. Nešukuokite plaukų, iš karto atėję iš lauko į patalpą. O kad plaukai mažiau elektrintųsi, reikia žinoti vieną taisyklę: pradėkite šukuoti plaukus nuo jų galiukų, kildami šukomis aukštyn.

Plaukus sutramdyti padės formavimo priemonės

Besišiaušiančius plaukus tramdyti padeda ir šukuosenos formavimo priemonės. Naudokite plaukų vašką arba želę. Be to, rankinėje žiemą patariama nešiotis purškiamą buteliuką su paprastu vandeniu. Pakaks juo papurkšti plaukus, ir šukuosena atrodys tvarkinga. Ištikus netikėtai situacijai, gali pagelbėti ir paprasčiausias aliejus arba rankų kremas, kurį patrinkite tarp delnų ir perbraukite per plaukus. Na, o jeigu nei aliejaus, nei kremo su savimi neturite, gelbės ir paprasčiausiu vandeniu sudrėkinti delnai, kuriais suglostykite piestu besistojančius plaukus.

 

Grozioportalas.lt

Tau taip pat gali patikti Daugiau iš autoriaus

Palikti atsakymą

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus skelbiamas.