Ar baltymų gali būti per daug?

Baltymai būtini raumenims, be to, naudingi metant svorį, tačiau ar šio gėrio gali būti per daug, domisi Nytimes.com.

Ekspertai įspėja, kad baltymų milteliai bei papildai yra santykinai naujas išradimas, o daugelis žmonių iš maisto produktų gauna daugiau baltymų nei rekomenduojama. Kalifornijos universiteto mokslininkas dr. Johnas E. Swartzbergas teigia, jog tai tarsi eksperimentas, nes „niekas negali pasakyti, kokios yra ilgalaikės to pasekmės, o tai neramina.“

Baltymai aprūpina organizmą būtinomis aminorūgštimis, yra naudingi raumenims, kaulams, odai bei kitiems audiniams. Moterims rekomenduojama kasdien suvartoti 46 g baltymų, vyrams – 56 g. Jų žmonės gauna valgydami mėsą, žuvį, pieno produktus, pupeles ar riešutus, tačiau dauguma šį rekomenduojamą kiekį net viršija.

Daugelis klaidingai galvoja, kad didesnis baltymų kiekis padės jiems sulieknėti, sutvirtėti ar sustiprinti raumenis, tad vartoja įvairius maisto papildus ir vitaminus. Vis tik derėtų nepersistengti, kadangi organizmui reikia ne tik baltymų, bet ir skaidulų, todėl specialistai rekomenduoja mitybą papildyti vartojant daugiau vaisių ir daržovių.

Keletas tyrimų atskleidė ryšį tarp didelio baltymų kiekio suvartojimo ir antrojo tipo diabeto, o gydytojai įspėja, kad tai gali pažeisti ir inkstus, ypač jei yra ir kitų rizikos faktorių.

Be to, gausus baltymų, ypač gyvulinės kilmės, vartojimas skatina greitesnį ląstelių dauginimąsi, kuris esant vyresnio amžiaus gali padidinti vėžinių susirgimų riziką.

Pietų Kalifornijos universiteto Ilgaamžiškumo instituto atliktas tyrimas atskleidė, kad 50–65 metų amžiaus žmonės, kurie valgo daug baltymų turinčio maisto, turi keturis kartus didesnę tikimybę mirti nuo vėžio.

Ypač svarbu yra tai, iš kur gaunami baltymai. Mitybos specialistai rekomenduoja rinktis natūralius produktus, kurie yra kur kas sveikesni nei įvairūs maisto papildai ar vitaminai.

 

Alfa.lt

Tau taip pat gali patikti Daugiau iš autoriaus

Palikti atsakymą

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus skelbiamas.

Susipažinkite su visomis naujienomis!

Dėkojame, kad pasirašėte mus!