Vilniečiai kviečiami nors minutę pabūti #SuPabėgėliais

Jungtinių Tautų pabėgėlių agentūra UNHCR penktadienį, išreikšdama solidarumą milijonams pabėgėlių visame pasaulyje, vienai dienai savo veiklą perkelia iš biuro į palapinę Vilniaus centre ir kviečia vilniečius nors minutę pabūti #SuPabėgėliais.

Šia akcija siekiama atkreipti Lietuvos visuomenės dėmesį į pabėgėlių krizę, kuri milijonus žmonių privertė palikti namus dėl karo bei persekiojimo grėsmės ir pasiekė didžiausią mastą žmonijos istorijoje nuo Antrojo pasaulinio karo. Šiuo metu pasaulyje priverstinai perkeltų žmonių skaičius peržengė 65 mln. ribą.

2015-2016 m. milijonai žmonių, bėgdami nuo karo Artimuosiuose Rytuose, pasiekė Europos krantus. UNHCR kreipiasi į vyriausybes ragindama solidariai spręsti priverstinai perkeltų žmonių problemas, užtikrinti jų teises į saugią pastogę, galimybę dirbti ir įgyti išsilavinimą. UNHCR taip pat kreipiasi į visuomenę, siekdama keisti prieš pabėgėlius nukreiptą retoriką ir suteikti galimybę iš arčiau susipažinti su UNHCR vykdoma veikla bei pabėgėlių problemomis.

„Dažniausiai nuo karo ar persekiojimo bėgančių žmonių pirmąja laikina pastoge tampa palapinė, kol jiems randamas saugus prieglobstis. Šiuo metu, artinantis žiemai, palapinėse sprendimo dėl perkėlimo, prieglobsčio suteikimo tebelaukia tūkstančiai žmonių. Kviečiame vilniečius, žymius žmones, Vilniuje gyvenančius pabėgėlius ir tuos, kurių artimiesiems yra tekę patirti karo pabėgėlio dalią, palaikyti mūsų solidarumo iniciatyvą, užsukti į palapinę ir bent minutę patiems įsivaizduoti, ką reiškia būti pabėgėliu“, – sako Jungtinių Tautų vyriausiojo pabėgėlių reikalų komisaro biuro atstovė Lietuvoje Renata Kuleš.

Laikinojo UNHCR biuro durys bus atviros vilniečiams ir miesto svečiams, norintiems sužinoti daugiau apie opiausias pabėgėlių problemas ir gyvai pabendrauti su Lietuvoje gyvenančiais pabėgėliais iš Ukrainos, Sirijos.

Tau taip pat gali patikti Daugiau iš autoriaus

Palikti atsakymą

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus skelbiamas.

Susipažinkite su visomis naujienomis!

Dėkojame, kad pasirašėte mus!