Valstybės pinigais dosniai šeriamas UAB DELFI apie save kukliai meluoja net Vikipedijoje

Nepriklausomas, tiesmukai konservatoriams patarnaujantis portalas delfi.lt, lyderiaujantis primityvios propagandos bei žmonių pagal išvaizdą skirstymo įžvalgomis, yra dosniai remiamas valstybės.

Jau skelbėme, kaip nepriklausomam UAB DELFI iš valstybės tiesiogiai pavyksta gauti milijonus eurų. Netiesiogiai, per tarpininkus – viešąsias agentūras – šis UAB’as gauna dar didesnes šalies biudžeto pinigų sumas. Apie tai paskelbsime artimiausiu metu.

O dabar ekspertai.eu skaitytojus kviečia susipažinti su atsakymais į penkis klausimus, į kuriuos visiškai skirtingai atsakė delfi.lv vyriausiasis redaktorius ir delfi.lt atstovas.

Delfi.lv vyriausiasis redaktorius Ingus Berzinis (Ingus Bērziņš) per 10 min. elektroniniu laišku atsakė į pateiktus klausimus. Nė vienas klausimas jam neatrodė keistas, nepadorus ar besikišantis į slaptą bendrovės informaciją. Žmogus maloniai pabendravo ir pasakė, kad visada atsakys į visus klausimus, galima trukdyti bet kada.

– Iš kokių resursų išgyvena delfi.lv? Ar pakanka vien tik reklamos?

– Taip, pagrindinės pajamos yra tik reklama. Praeitų metų apyvarta yra 3,1 miljonas eurų, pelnas – 80 tūkstančių. Iš to matyti, kad jokių slaptų dotacijų iš akcininkų mums nereikia.

– Ar delfi.lv dalyvauja kokiuose valstybės biudžeto projektuose ir tokiu būdu laimi pinigų savo veiklai iš valstybės biudžeto?

– Tarp mūsų reklamos užsakovų yra klientų, kurie išgyvena iš mokesčių mokėtojų pinigų – pavyzdžiui, Rygos savivaldybė, Finansų ministerija, Ventspilio savivaldybė. Kad galėtume gauti tokių pinigų, pagal įstatymą turime dalyvauti viešųjų pirkimų konkursuose. Bet jei klausiate apie konkrečius bendradarbiavimo turinio projektus – pavyzdžiui, straipsniai apie konkrečią temą, tai tokie projektai būna labai retai, ir bendrame pajamų sraute tai labai maži pinigai.

– Ar delfi.lv dalyvauja kokiuose nors ES fondų finansuojamuose projektuose, organizuojamuose per valstybės institucijas, ir tokiu būdu laimi pinigų delfi.lv veiklai?

– Ne. Tačiau esame kartą dalyvavę konkurse dėl Europos Parlamento veiklos pristatymo, ir metus laiko turėjome specialią antraštę, kurią finansavo EP.

– Ar delfi.lv dalyvauja konkursuose, kurių užsakovai yra valstybės ministerijos, prezidentūra, bankai etc., kad laimėtų viešuosius pirkimus užsakomosios informacijos apie šias institucijas viešinimui?

– Ne.

– Ar Latvijoje yra fondai, kurie žiniasklaidai skiria pinigus kovai su Rusijos propaganda? Ar dalyvaujate tokiuose projektuose?

– Labai trumpai 2014 metais tokį projektą vykdėme, tačiau pinigus už tai mums mokėjo ne šalies sponsoriai, bet Vokietijos Maršalo fondas.

Į penkis analogiškus klausimus atsakė ir delfi.lt. Tiesa, ne iš karto kaip delfi.lv, o tik po kelių papildomų raginimų. Deja, delfi.lt atsakymas kažkodėl nebuvo toks išsamus, kaip kolegų iš Latvijos.

„Atsakydami į Jūsų klausimus paaiškiname, kad UAB „Delfi“ gauna pajamas iš reklamos skelbimo ir viešinimo paslaugų teikimo. Komercinės įmonės paslapties nesudarančią informaciją taip pat galite rasti čia – http://www.delfi.lt/apie/“, – vienu ypu į penkis klausimus atsakė delfi.lt atstovas Kristijonas Šiaulys.

Skaitytojui neabejotinai tuojau pat kils klausimas – o kas yra tas kukliai mįslingas „viešinimo paslaugų teikimas“?

Paaiškiname – tai ir yra valstybės, t. y. mokesčių mokėtojų, pinigai, kuriais valstybės institucijos legaliai šeria UAB DELFI tam, kad pastarasis vykdytų tai, ką skaitytojai ir žino, kad vykdo.

Įdomu pažymėti, kad melagių ir dezinformacijos lyderiu tituluojamas nepriklausomas portalas delfi.lt internetinėje Vikipedijos enciklopedijoje skelbiasi, kad „100 % DELFI pajamų sudaro reklama – reklaminiai skydeliai“.

Melagiai propagandistai mėgsta rūpintis savo įvaizdžiu, jiems tai labai svarbu.

delfi vikipedija-02

 

Tau taip pat gali patikti Daugiau iš autoriaus

Palikti atsakymą

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus skelbiamas.