Slovakijos premjeras ragina ES lyderius nustoti rengti referendumus

Slovakijos ministras pirmininkas Robertas Fikas (Robert Fico) paragino kitas Europos Sąjungos (ES) lyderes nustoti rengti referendumus, susijusius su vidaus problemomis. Premjeras pridūrė, kad referendumai kelia pavojų ES ir eurui, skelbia Rusijos kanalas RT.

„Prašau ES lyderių daugiau nesileisti į tokias avantiūras kaip Didžiosios Britanijos ir Italijos referendumai vidaus klausimais, kurie kelia grėsmę ES. Didžioji Britanija nėra euro zonos šalis, Italija daro didelę įtaką bankų sektoriui, eurui. Ką mes darysime, jei Italijoje bus referendumas dėl euro ir Italijos piliečiai nuspręs, kad jie nenori euro?“, – klausė Slovakijos premjeras R. Fikas.

Slovakijos premjeras omenyje turėjo birželio mėnesį Didžiosios Britanijos surengtą referendumą dėl narystės ES ir Italijos referendumą dėl konstitucinės reformos. Britai balsavo už išstojimą iš 28 valstybes nares turinčios Bendrijos, bet Italijos referendume buvo atmesta konstitucinė reforma.

Notingemo universiteto asocijuotas profesorius Metju Gudvinas (Matthew Goodwin) mano, kad „Brexit“ – tai tik pradžia.

Prancūzijoje kraštutinių dešiniųjų pažiūrų partijos Nacionalinis frontas lyderė ir kandidatė į Prancūzijos prezidentus Marina Le Pen (Marine Le Pen) sakė, kad „Frexit“ be jokios abejonės bus įtrauktas į jos darbotvarkę, jei politikė laimės prezidento rinkimus.

„Frexit“ bus mano politikos dalis. Žmonės privalo gauti galimybę balsuoti už išsilaisvinimą nuo technokratų Briuselyje“, – gruodį sakė politikė.

Tau taip pat gali patikti Daugiau iš autoriaus

Palikti atsakymą

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus skelbiamas.

Susipažinkite su visomis naujienomis!

Dėkojame, kad pasirašėte mus!