Ispanijos karalius Felipė VI ragina vesti dialogą dėl Gibraltaro

Jungtinėje Karalystėje su valstybiniu vizitu besilankantis Ispanijos karalius Felipė VI (Felipe VI), trečiadienį Jungtinės Karalystės (JK) parlamente sakydamas kalbą, ragino JK ir Ispaniją susitarti dėl Gibraltaro statuso, informuoja „The Local“.

Tačiau, užuot tiesiogiai ragindamas atkurti Gibraltaro suverenumą, taip rizikuodamas sukelti įtampą, karalius kalbėjo taikiu tonu. Gibraltaras nuo XVIII amžiaus pradžios yra britų valda, tačiau Ispanija tradiciškai kelia tikslą jį susigrąžinti. Felipė VI pareiškė įsitikinimą, kad abi šalys gali įveikti nesutarimus dėl Gibraltaro ir rasti visiems su tuo susijusiems priimtiną sprendimą.

Ispanijos karalius taip pat pagerbė pastaruoju laikotarpiu teroristiniuose išpuoliuose žuvusius asmenis, tai yra prieš metus žiauriai nužudytą JK parlamentarę Džo Koks (Joe Cox), per išpuolį prie JK parlamento nudurtą policijos pareigūną ir kitus.

Felipė VI taip pat negalėjo išvengti „Brexit“ temos, pripažindamas, kad tokia padėtis liūdina Ispaniją. Tačiau pareiškė gerbiąs pernykščio referendumo rezultatus – JK piliečių sprendimą išstoti iš Europos Sąjungos (ES). Jis kalbėjo apie šimtus tūkstančių JK gyvenančių ispanų ir Ispanijoje gyvenančių britų, kurių ateitis, JK derantis dėl išstojimo iš ES, kybo ant plauko.

„Šie piliečiai turi teisėtų lūkesčių dėl stabilumo ir normalių gyvenimo sąlygų jiems ir jų šeimoms“, – sakė Felipė VI ir ragino pasiekti tokį susitarimą, kuris suteiktų tiems piliečiams pakankamas garantijas.

Ispanijoje apytikriai gyvena 300 tūkst. britų, iš kurių didžioji dalis – pensininkai, o JK gyvena maždaug 116 tūkst. ispanų.

 

ELTA.LT

Tau taip pat gali patikti Daugiau iš autoriaus

Palikti atsakymą

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus skelbiamas.

Susipažinkite su visomis naujienomis!

Dėkojame, kad pasirašėte mus!