Didžiosios Britanijos biudžetas neatlaikytų bankų testavimo nepalankiausiomis sąlygomis

Didžiosios Britanijos valstybės finansai, kaip paaiškėjo, yra ne tokie stabilūs, kaip šalies bankai: kaip nustatė šalies Biudžetinės atsakomybės tarnyba (OBR), biudžetas neatlaikytų testavimo nepalankiausiomis sąlygomis, kuris taikomas kredito įstaigoms.

Vidutinio Didžiosios Britanijos ekonomikos augimo tempo lėtėjimas, neišvengiama recesija ateityje, palūkanų normų didinimas ir infliacijos kilimas kelia didelę riziką biudžetui ir gali destabilizuoti visą biudžetinį sektorių, nurodoma OBR ataskaitoje.

Pirmoji OBR ataskaita apie biudžetui kylančią riziką buvo parengta vyriausybės prašymu.

Tačiau pagrindinėms Didžiosios Britanijos politinėms partijoms tokios išvados nepatiks, rašo verslo dienraštis „The Financial Times“.

Konservatoriai po septynerių metų valdžioje taip ir nesugebėjo apsaugoti ekonomikos ir biudžeto nuo galimų sukrėtimų, o leiboristų planai – atsisakyti griežto taupymo ir didžiausią mokesčių naštą užkrauti nedidelėms gyventojų grupėms – dar pablogintų padėtį, mano OBR.

Tarnyba vyriausybei rekomenduoja tobulinti rizikos valdymą, pasirengti sukrėtimams ir laipsniškai spręsti ilgalaikes problemas, dėl kurių gali atsirasti papildoma našta biudžetui.

Dėl Didžiosios Britanijos pasitraukimo iš Europos Sąjungos (ES) rizika biudžetui ateityje dar padidės, įspėja OBR.

Savo tyrime OBR taikė makroekonomines ir finansines prielaidas, kurios buvo naudotos per Anglijos banko šiemet atliktą bankų testavimą nepalankiausiomis sąlygomis. Pagal tą scenarijų recesija, palyginti su 2008 metų pasaulio finansų krizės padariniais, yra ne tokia ūmi, tačiau be jos, taip pat yra numatytas turto kainų kritimas, svaro kurso smukimas ir palūkanų normų augimas dėl didelės infliacijos.

Esant tokiam scenarijui, „pasekmės biudžetui bus sunkios“, pažymi OBR.

Palyginti su dabartiniame daugiamečiame biudžeto projekte numatytomis sumomis, 2021–2022 metais vyriausybei skolos rinkose tektų kasmet papildomai pritraukti po 158 mlrd. svarų (daugiau kaip 200 mlrd. JAV dolerių) daugiau. O iki 2022 metų vidurio valstybės skola padidėtų 600 mlrd. svarų, arba maždaug 34 proc. BVP.

Beje, šiame scenarijuje OBR neatsižvelgė į neigiamus visuomenės senėjimo padarinius, su kuriais Didžioji Britanija susidurs jau kitą dešimtmetį.

 

Parengta pagal BNS.lt

Tau taip pat gali patikti Daugiau iš autoriaus

Palikti atsakymą

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus skelbiamas.

Susipažinkite su visomis naujienomis!

Dėkojame, kad pasirašėte mus!