Deprecated: Methods with the same name as their class will not be constructors in a future version of PHP; WPAlchemy_MetaBox has a deprecated constructor in C:\inetpub\wwwroot\site\wp-content\plugins\codecanyon-6463373-web-20-directory-plugin-for-wordpress1\vafpress-framework\includes\wpalchemy\MetaBox.php on line 61
Britų valdžia nerinks duomenų apie įmonėse dirbančius užsieniečius | BigBenas.com

Britų valdžia nerinks duomenų apie įmonėse dirbančius užsieniečius

Britų įmonės neprivalės teikti šalies valdžiai duomenų apie jose dirbančius užsieniečius, informuoja BBC.

Jungtinės Karalystės gynybos sekretorius Maiklas Felonas (Michael Fallon) pareiškė, kad kol kas kalbama tik apie tai, kad būtina teikti šalies vyriausybei duomenis apie tokių darbuotojų skaičių.

Pasak britų vyriausybės šaltinio, šie duomenys padės valdžiai nustatyti, kokios profesijos nepakankamai atstovaujamos darbo rinkoje, taip pat spręsti klausimus dėl papildomų vizų užsienio darbuotojams išdavimo.

Triukšmas kilo po praėjusią savaitę nuskambėjusio šalies vidaus reikalų sekretorės Amber Rad (Amber Rudd) pranešimo. Nors kalbėdama per konservatorių konferenciją sekretorė neužsiminė apie tai, kad privačios bendrovės turi pateikti informaciją apie tai, kiek jose dirba užsienio darbuotojų, vėliau paskelbtame trumpame pranešime buvo pateiktas pasiūlymas privačioms bendrovėms „informuoti apie tai, kokią darbo jėgos dalį sudaro užsieniečiai“. Būtent šis dokumentas ir sukėlė skandalą.

Vienas iš tokio pasiūlymo kritikų Styvas Hiltonas (Steve Hilton), buvęs Jungtinės Karalystės (JK) ministro pirmininko Deivido Kamerono (David Cameron) padėjėjas, savo laiške laikraščiui „The Sunday Times“ pavadino šį dokumentą mėginimu „sugėdinti bendroves dėl užsieniečių samdymo“.

Tačiau šalies gynybos sekretorius BBC tarnybai pareiškė, kad šalies vyriausybė nesvarstė galimybės įvesti tokią procedūrą. „Galiu drąsiai patvirtinti, kad mes neprašysime bendrovių teikti jose dirbančių užsieniečių sąrašų, juos įvardinti ar kaip kitaip identifikuoti. Mes ketiname konsultuotis su bendrovėmis dėl to, kaip galėtume, prieš importuodami pigesnę darbo jėgą iš svetur, labiau paskatinti jas visų pirma dairytis po šalies vidaus darbo rinką, pasiūlyti darbo vietas britams, nes to šalies gyventojai ir tikisi“.

Tačiau leiboristams atstovaujanti Diana Ebot (Diana Abbot) pareiškė, kad vyriausybė nepajėgi prieiti prie bendros pozicijos šiuo klausimu.

„Konservatorių politika, nukreipta prieš užsieniečius, atspindi jų visišką politinį nesugebėjimą ir apskritai prieštarauja visuomenės interesams. Mes reikalaujame iš jų atsakymo į klausimą, ką jie darys, kad apsaugotų mūsų ekonomiką po „Brexit“, bet paaiškėja, kad jie neturi jokio kito plano, išskyrus kietą pasitraukimą iš ES, ir tai kelia grėsmę mūsų gerovei“, – pareiškė ji.

Britų pramonės konfederacija, atstovaujanti privataus sektoriaus interesams, pasveikino vyriausybės sprendimą atsisakyti įmonėms keliamo reikalavimo teikti informaciją apie jose dirbančius užsieniečius.

„Privačios bendrovės kasmet investuoja 45 mlrd. svarų į savo darbuotojų rengimą, ir tai suteikia joms pagrindą parengti savo nuosavą poziciją darbo jėgos migracijos klausimu, kuri būtų naudinga visai visuomenei“, – teigiama konfederacijos pranešime.

Tau taip pat gali patikti Daugiau iš autoriaus

Palikti atsakymą

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus skelbiamas.

Susipažinkite su visomis naujienomis!

Dėkojame, kad pasirašėte mus!