Šokas bedarbiui: už dvylikametės atsiųstas intymias nuotraukas – 13 tūkst. eurų ieškinys

Virtualioje erdvėje užsimezgusi draugystė su dvylikamete, kai buvo prašoma ir dalijamasi erotinio pobūdžio nuotraukomis, iki tol neteistam bedarbiui Lorenui N. atnešė didelių nemalonumų – už seksualinio pobūdžio medžiagos platinimą paauglei vyras ne tik sulaukė kaltinimų mažametės tvirkinimu, bet ir solidaus ieškinio – mergaitės artimieji paauglei padarytą žalą įvertino net 13 tūkst. eurų. Pats Lorenas N. sutiko, kad savo veiksmais mergaitei padarė žalą, tačiau sutiko mokėti tik 5 tūkst. eurų.

Tokios aplinkybės paaiškėjo Kauno apylinkės teismui išnagrinėjus baudžiamąją bylą dėl jaunesnio nei 16 metų asmens tvirkinimo, kurioje Lorenui N. teko pasiaiškinti dėl dvylikametei siųstų intymių nuotraukų. Bylos duomenimis, nuo 2014 m. iki 2015 m. balandžio vyras atliko tvirkinamuosius veiksmus su paaugle iš Kauno – bendravo su ja internetu ir mobiliuoju ryšiu, siuntė nuogo vyriško lytinio organo nuotraukas, taip pat prašė merginos atsiųsti savo nuogos nuotraukų. Tokie veiksmai, kaip konstatavo prokurorai ir teismas, galėjo sukelti paauglei lytinį susijaudinimą ir per ankstyvą domėjimąsi lytinėmis funkcijomis.

Lorenas N. visiškai pripažino savo kaltę, tačiau teigė, kad pirmoji iniciatyvą bendrauti parodė pati nukentėjusioji, kuri maždaug prieš pusantrų metų parašė jam žinutę vienoje virtualioje svetainėje. Anot vyro, merginos anketoje buvo įdėta paauglės nuotrauka ir parašyta, kad merginai – jau 16 metų, tik vėliau paaiškėjo, kad pašnekovė buvo įsidėjusi ne savo nuotrauką.

Pasak Lorenas N., su mergina jis susirašinėjo maždaug metus. „Buvo kilęs įtarimas, kad minėta mergina yra labai jauna, tačiau ji rašė labai taisyklingai ir bendravo ne kaip vaikas ir net ne kaip paauglė, todėl su ja ir susirašinėjau. Mergina pasirodė protinga, todėl ir galvojau, kad ji yra vyresnė“, – kodėl nesusiprato, kad bendrauja su mažamete, teisme aiškino vyras.

Anot teisiamojo, yla iš maišo išlindo tik tuomet, kai jis pamatė pašnekovės profilį socialiniame tinkle „Facebook“, – vyras teigė tuomet įsitikinęs, kad mergina yra labai jauna, ir ėmęs jai atrašinėti tik iš mandagumo.

Lorenas N. tikino, kad pokalbiai su mažamete vyko „bendromis temomis“ – apie pomėgius, mokyklą. „Buvo gal keletas žinučių apie seksualinį gyvenimą, tačiau tikrai jai niekada nesiūliau lytinių santykių. Jai rašydavau, kad dar jai ne laikas turėti lytinių santykių, kad turi save saugoti ir panašiai“, – teigė vyras, anot kurio, tokios žinutės buvo rašytos tik todėl, kad jis manęs, jog pašnekovei – ne 12, o 16 metų.

L. Nagaitis taip pat pripažino, kad prašė mergaitės atsiųsti savo nuotraukų, kad galėtų įsitikinti, ar ši tikrai tokia jauna. Vyras teigė, kad šias nuotraukas gavo, tačiau jose mergina buvo apsirengusi, o jis pats jai niekada savo lytinių organų atvaizdų tikino nesiuntęs. Tiesa, teisiamasis patikslino, kad galbūt kažkada galėjo tokius vaizdus siųsti, būdamas išgėręs.

Tačiau pašnekovė ikiteisminio tyrimo metu pateikė kitokią versiją – anot mergaitės, Lorenas N. jos niekada neprašęs susitikti ir nerašė intymių komentarų, tačiau pageidavęs, kad ji atsiųstų nuotraukų, kuriose būtų įsiamžinusi nuoga. Nukentėjusioji patvirtino, kad nusiuntė keletą tokių nuotraukų – vienoje buvo nusifotografavusi tik su kelnaitėmis, kitoje – su liemenėle ir sijonu.

Nepilnametė taip pat patvirtino, kad pati buvo išreiškusi norą susitikti, tačiau virtualus draugas vengė to, teigdamas, kad nenori problemų. Mergina taip pat patvirtino, kad pati prašė vyro, jog ir šis atsiųstų savo intymių nuotraukų, ir vienos sulaukė – Lorenas N. atsiuntė lytinio organo nuotrauką, tiesa, teisme teigė, kad šią nuotrauką rado virtualioje erdvėje.

Vyro ir paauglės susirašinėjimas išaiškėjo, kai merginos motina kreipėsi pagalbos į medikus, kadangi dukra ėmė blogai miegoti, sapnavo košmarus, jai atsirado baimės jausmas – paauglei padarytą žalą artimieji įvertino 13 tūkst. eurų, motyvuodami tuo, kad mergaitė dar nuo 10 metų ėmė lieknėti, stengdamasi įtikti savo virtualiai simpatijai. Pats Lorenas N. sutiko su ieškiniu, tačiau teigė sutinkantis mokėti tik 5 tūkst. eurų.

Bylą išnagrinėjęs Kauno apylinkės teisėjas Rimantas Sipavičius konstatavo, kad ir 5 tūkst. eurų – pakankama suma už mažametei padarytas skriaudas, tuo labiau kad vyras kaltę pripažįsta, iki tol nebuvo teistas.

Nuteistajam už paauglės tvirkinimą taip pat buvo skirta pusmečio laisvės apribojimo bausmė ir 40 valandų viešųjų darbų.

Dominykas Griežė | Alfa.lt

Tau taip pat gali patikti Daugiau iš autoriaus

Palikti atsakymą

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus skelbiamas.