Po mirties apkartęs tortas

Sunkiai sirgusios ir šį pasaulį palikusios jaunos kaunietės noras iš anksto padaryti dovaną sūnelio antrajam gimtadieniui, kurio ji taip ir nebesulaukė, jos artimiesiems virto nemaloniu santykių aiškinimusi su užsakymą priėmusia konditere.

Paskutinė dovana mažyliui

„Sunku net suvokti, kad būna tokių žmonių. Labiausiai gaila, kad velionės žmonos priešmirtinis noras taip ir liko neįgyvendintas“, – net praėjus gan nemažai laiko, sunkiai rinkdamas žodžius kalbėjo kaunietis Egidijus.

Jis jau be savo mylimos žmonos atšventė antrąjį sūnaus gimtadienį ir pasirūpino, kad berniukas užpūstų dvi žvakutes ant torto. Dar prieš mirtį mažylio mama pasirūpino sūnelio švente ir buvo užsakiusi jam gimtadienio tortą, tačiau našlaičiu likusiam berniukui juo pasidžiaugti neteko.

„Mano žmona mirė praėjusių metų lapkritį, o dar būdama gyva, kažkada vasarą užsakė tortą sūnaus antrajam gimtadieniui. Sumokėjo ir avansą, regis, 16 eurų banko pavedimu. Po jos mirties, likus mėnesiui iki gimtadienio, sužinojome, jog turėjome dar kartą pranešti, kad mums to torto reikės, nors, priimdama užsakymą moteris apie tai, atrodo, nieko nebuvo sakiusi. Kadangi nepranešėme, anuliavo torto rezervaciją. Nieko nereiškė nė sumokėtas avansas, kuris, beje, taip ir liko negrąžintas“, – keblią situaciją trumpai papasakojo Egidijus.

Avanso grąžinti nepasiūlė

Pasak jauno vyro, santykius su tortų kepėja Dalia ėmėsi aiškintis velionės sesuo, tačiau konditerės elgesys šokiravo ir ją, ir Egidijų. „Ji ne tik sugadino mums vaiko šventę, bet ir parodė, kokie šlykštūs kartais būna žmonės“, – apgailestavo našlys.

„Laba diena, mano sesuo Karolina (vardas pakeistas – aut. pastaba) yra užsakiusi pas jus tortą. Žinau, kad yra sumokėjusi avansą. Kadangi jos nebėra tarp mūsų, norėčiau su jumis susisiekti ir galutinai susiderinti. Prašau parašyti savo telefono numerį“, – tokią žinutę internetu Kristinos sesuo parašė konditerei, kai liko šiek tiek mažiau nei mėnuo iki gimtadienio.

„Aš ne kartą skambinau prieš porą mėnesių paliktu telefono numeriu, rašiau žinutę, telefonas nebuvo nei išjungtas, nei ne ryšio zonoje, ar nepasiekiamas. Kas nutiko, kad palikote mane nežinioje? Vietos užsakymui nėra“, – tokio atsakymo sulaukė mirusios moters valią išpildyti norėjusi jos sesuo.

„Mano sesuo mirė nuo vėžio. Savo vaikui planavo tortą jau nuo labai anksti. Užsisakė pas jus vietą, avansas jums pervestas. Noriu užbaigti jos svajonę, ypač susijusią su vaiku“, – situaciją konditerei paaiškino moteris.

„Taip, užsakymas labai senas, bet jei tokia baisi situacija, ir jūs esate informuota dėl torto, negi sunku buvo perspėti?“ – toliau priekaištavo Dalia.

Vis dėlto sesuo vylėsi, kad tortas bus iškeptas ir velionės noras bus įgyvendintas. Tai parašė ir konditerei. „Atsiprašau, kad ji manęs neperspėjo apie jūsų užsakymo tvarką. Bet ji kaip tik ir mirė prieš du mėnesius“, – situaciją darsyk bandė aiškinti velionės sesuo.

Tačiau su konditere Dalia kauniečiams susikalbėti nepavyko. Velionės pervestas 16 eurų avansas taip ir liko tortų kepėjos sąskaitoje, o artimieji berniukui tortą įsigijo kitur.

Labai užimta kepėja

„Kauno dienos“ žurnalistai nusprendė atlikti eksperimentą ir užsisakyti Dalios kepamą tortą.

Paskambinus tortų kepėjai Daliai telefonu, to padaryti nepavyko – moteris vis stengėsi išsisukti nuo atsakymų, nežibėjo mandagumu, o galiausiai išjungė telefoną.

„Iki rugsėjo vidurio nėra“, – atsainiai atšovė moteris, išgirdusi klausimą, ar galima užsisakyti tortuką. Nusistebėjus, kad tokia užimta konditerė, ji didžiuodamasi pasigyrė, kad „jau kitai vasarai krenta užsakymai“.

Moteris keistai susidomėjo, kas rekomendavo jos paslaugas, nors feisbuke yra jos tortus reklamuojantis profilis. Pasiteiravus, kokiu adresu iškeptą tortą reikėtų atsiimti, konditerė pyktelėjo ir bandė išsisukti.

Priminus, kad ji tik iki rugsėjo sakė negalinti priimti užsakymų, o man reikėtų vėliau, konditerė vėl pradėjo kurti versiją: „Tai va, aš rudenį žadu kraustytis, bet visko gali būti, kad gali užtrukti ir panašiai. Kas dabar iš to, kad jums pasakysiu adresą, jeigu jau kitoj vietoj gyvensiu“, – atsakyti vengė kaunietė.

Paklausta, ar išrašys dokumentą apie iškeptą tortą, iš pradžių moteris patvirtino, bet iškart susidomėjo, kur planuojamas pobūvis ir kam reikia to dokumento. „Nes aš su daugelio vietų žmonėmis nenoriu prasidėti, todėl, kad man pasitaikė pora konfliktų, kodėl aš turiu su jais prasidėti“, – nepatenkinta purkštavo kepėja, o pasidomėjus, dėl ko kilo tie konfliktai, dar labiau supyko: „Na, kodėl? Buvo konfliktų. Maža ką, ponia. Jūs sakykite tą vietą, kur norėsite nešti, ir viskas. Aš jums pasakysiu iš karto, nes turiu keletą vietų, kur aš nebendrauju, nes ten jie reikalauja per daug“, – suirzusi aiškino konditerė ir išjungė telefoną.

Dirba tik draugams?

Po kelių dienų paskambinusiam torto ieškančiam ir pirkėju apsimetusiam kolegai, Dalia buvo gerokai malonesnė – sutiko priimti užsakymą lapkričio 26 d. ir neprieštaravo, kad vyras 20 eurų avansą atvežtų jai į namus – butą Šilainiuose, kur ir kepami tortai.

Tą pačią dieną paskambinus ir prisistačius „Kauno dienos“ žurnaliste, pasakius vardą ir pavardę, Dalia ėmė išsisukinėti.   Pasiteiravus, ar ji kepa tortus, moteris atsakė: „Kepiau kažkada“.

Teko priminti apie nesklandžiai pasibaigusią užsakyto torto istoriją. Moteris neneigė, kad tokia situacija buvo. „Prisimenu, taip. Aš skambinau, bet niekas ten nekėlė ragelio, žinutes rašiau, niekas man neatsakė. Paskui aš jas ištryniau, nelaikysiu telefone. Paskui ar sesuo, ar dar kažkokia moteriškė man rašė dėl to torto“, – pasakojo tortų kepėja.

Tai išgirdęs, Egidijus liko šokiruotas. „Velionės žmonos telefonas buvo pas mane. Konditerė nei skambino, nei rašė jokių SMS“, – Dalios įžūlumu stebėjosi kaunietis.

Konditerės pasiteiravus, ar nepakako laiko, kai velionės sesuo kreipėsi likus mėnesiui iki užsakymo datos, Dalia nieko nenorėjo girdėti. „Aš ieškojau žmogaus, kad suderinčiau viską, man niekas neatsakė, tada atsirado kiti žmonės. Aš nežinau, neužsirašau, kada. Jie žino, kad buvo ieškota, skambinta“, – atšovė ji.

„Paskui, po kažkurio laiko, tiksliai negaliu pasakyti, po mėnesio ar po pusės, gavau tos kitos moters žinutę, bet į tą vietą aš jau buvau priėmusi kitą žmogų. Tai ką jūs dabar norite sužinoti tuo atveju?“ – rėžė Dalia.

Ėmė grasinti

Paklausus, ar ji nepasiūlė užsakovams iškepti tortą arba grąžinti avansą, kepėja vėl turėjo savo versiją, tačiau keisčiausia, kad apie avansą net nenorėjo nieko girdėti. „Per naktį dirbti negaliu, aš irgi esu žmogus. Dirbu tik draugams, savo giminėms, ir užsakymų kitokių aš jau nepriimu, tik pažaidimui, atsisėdus ramiai“, – bandė dėstyti moteris.

Priminus, kad feisbuke tebėra jos kepamus tortus pristatantis profilis, Dalia toliau bandė įtikinti, kad tai tėra jos hobis. Moteris kategoriškai atsisakė pasakyti savo pavardę, tačiau iš pokalbio susidarė įspūdis, kad ji gali verstis nelegalia veikla. Faktas, kad Dalia tortus kepa ne tik savo draugams.

Praėjus kelioms minutėms, pašnekovė pati paskambino žurnalistei ir ėmė reikalauti prisistatyti, nurodyti temų skiltį, pasakyti, kas yra vadovai. Paaiškinus, kad pirmo pokalbio pradžioje buvo prisistatyta, moteris įsiuto. „Klausykite, jokia jūs ne žurnalistė, ir nešikite čia į miltus“, – suriko tortų kepėja.

Netrukus ji atsiuntė SMS žinutę: „Dabar tiesiai keliauju į policiją, ir bus aišku, kas jūs iš tikro esate“.

Po mirties apkartęs tortas

 

img691180

 

img691182

 

 

diena.lt

Tau taip pat gali patikti Daugiau iš autoriaus

Palikti atsakymą

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus skelbiamas.

Susipažinkite su visomis naujienomis!

Dėkojame, kad pasirašėte mus!