Ataka Turkijos naktiniame klube: ką žinome

Stambule per išpuolį naktiniame klube, kuriame buvo sutinkami Naujieji metai, užpuolikas nušovė 39 žmones, tarp jų – daug užsieniečių, o dar dešimtis žmonių sužeidė.

Štai ką žinome apie šią sekmadienio nakties ataką – dar vienas Turkiją sukrėtusias skerdynes po kruvinų 2016 metų.

Ataka

Užpuolikas prie įėjimo į vieną prašmatniausių miesto naktinių klubų nušovė policininką ir civilį, o tada siautėjo viduje, sakė pareigūnai.

Stambulo gubernatorius Vasipas Sahinas (Vasipas Šachinas) sakė, kad tai buvo „teroro ataka“ – naujausia iš daugelio Turkijoje pastaruoju metų įvykdytų atakų, dėl kurių kaltinami kurdų kovotojai bei IS džihadistai.

Atsakomybės už ataką kol kas niekas neprisiėmė.

Turkijos vidaus reikalų ministras Suleymanas Soylu (Suleimanas Soilu) sakė, kad užpuolikas pabėgo ir kad vyksta didelio masto paieška. Ministras išreiškė viltį, kad įtariamasis „greitai bus sučiuptas“.

Naujienų agentūra „Dogan“ paskelbė, kad užpuolikas buvo apsirengęs Kalėdų seneliu, tačiau tai dar nepatvirtinta.

Vieta

Ataka įvykdyta prašmatniame klube „Reina“ Bosforo sąsiaurio pakrantėje, europinėje miesto dalyje, Ortakiojaus rajone.

Pranešama, kad tame elitiniame klube, kuris garsėja dar ir tuo, kad į jį sunku patekti, nes apsaugininkai įleidžia tik geriausiai apsirengusius žmones, atakos metu buvo mažiausiai 700 lankytojų, kurie vos prieš valandą sutiko Naujuosius metus.

Televizijos reportažuose buvo matyti klubo lankytojai, tarp jų – vyrai su kostiumais ir moterys su kokteilinėmis suknelėmis, ištikti šoko ir einantys iš klubo.

Ataka išprovokavo masinę paniką, kai kurie žmonės gelbėdamiesi nuo kulkų šoko į Bosforo vandenis. Gelbėtojai vėliau stengėsi juos ištraukti.

Aukos

Žuvo 39 žmonės, dar 65 gydomi ligoninėje, sakė vidaus reikalų ministras S.Soylu. Keturių sužeistųjų būklė yra sunki.

Tapatybė nustatyta 20 nužudytųjų: 15 užsieniečių ir penki turkai.

Jordanijos užsienio reikalų ministerija, anot oficialiosios naujienų agentūros „Petra“, sakė, kad tarp nukentėjusiųjų Stambule šios šalies piliečių yra trys negyvi ir keturi sužeisti.

Tuniso užsienio reikalų ministerija feisbuke mini du žuvusius tunisiečius, pasak medikų, tai – vienas verslininkas ir jo žmona.

Prancūzijos užsienio reikalų ministerija patvirtino, kad sužeisti trys prancūzai, o Izraelio vyriausybė nurodė, kad nužudyta viena izraelietė, dar kita – sužeista.

Belgijos užsienio reikalų ministerija patvirtino, kad žuvo vienas asmuo, turėjęs dvigubą, Belgijos ir Turkijos, pilietybę.

Turkijos šeimos ministrė Fatma Betul Sayan Kaya (Fatnma Betul Sajan Kaja) sakė, kad dauguma sužeistųjų yra užsieniečiai; kai kurie jų yra iš Saudo Arabijos, Maroko, Libano ir Libijos.

 

1

2

3

4

 

BNS

“Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.”

Tau taip pat gali patikti Daugiau iš autoriaus

Palikti atsakymą

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus skelbiamas.

Susipažinkite su visomis naujienomis!

Dėkojame, kad pasirašėte mus!