Nesutramdoma Vilniaus narkomafija: tai, ką padarė nuteistas Lapinų vadeiva, stebina

Ar itin griežtos laisvės atėmimo bausmės gali visam laikui atgrasyti nuo narkotikų platinimo? Pasirodo, kad ne visus, – vienu iš Lapinų grupuotės vadeivų įvardijamas Jonas Dačka netgi nuteistas kalėti 16 metų ir toliau sėkmingai platino narkotikus, kol vėl įkliuvo praėjus pusmečiui po paskelbto nuosprendžio. Ilgus metus už grotų jau spėjęs praleisti narkomafijos vadeiva, rodos, nesibaido gyvenimo už grotų – pirmadienį išgirdęs dar vieną itin griežtą nuosprendį J. Dačka net nevirptelėjo.

2015 m. birželį, Vilniaus apygardos teismui paskelbus nuosprendį Lapinų grupuotei, paaiškėjo, kad J. Dačkai iš gausaus teisiamųjų būrio teko pati griežčiausia bausmė – už grupuotės subūrimą, vadovavimą, ginklų laikymą ir narkotikų platinimą vilniečiui buvo skirta net 16 metų laisvės atėmimo bausmė, kai kiti gaujos nariai sulaukė švelnesnių bausmių arba buvo išteisinti.

Tačiau prieš daugiau nei metus paskelbtas nuosprendis buvo apskųstas, o J. Dačka paliktas laisvėje. Kaip paaiškėjo, Lapinų gaujos vadeiva greičiausiai nebeturėjo ko prarasti, mat jo poelgiai laisvėje, švelniai tariant, stebina – 2015 m. gruodį J. Dačka su bendru įkliuvo policijai, kai keliems asmenims platino didelius kiekius narkotikų.

Žaibiškai išmazgius šį narkotikų platinimo tinklą paaiškėjo, kad laisvėje likęs narkomafijos vadeiva veikė su į teisiamųjų suolą sėdusiu Edvardu Petrovičium. Kai policija atliko kratą Apkasų gatvėje esančiame E. Petrovičiaus bute, rado nemažą kiekį metamfetamino, tačiau didžiausias laimikis pareigūnų laukė E. Petrovičiaus rūsyje, kur vilnietis laikė 138,176 gramo metamfetamino.

E. Petrovičius su J. Dačka laikė ir maždaug 2,2 gramo heroino, kurį E. Petrovičius 2015 m. gruodžio 15 d. savo namų laiptinėje už 310 eurų pardavė Egidijui Končauskiui. Nuo bendro neatsiliko ir J. Dačka, maždaug tuo pačiu metu ketvirtai teisiamajai Julijai Gubanovai parūpinęs mažą kiekį metamfetamino. Iš pradžių įtarta, kad moteris narkotikus platino toliau, tačiau per teismą paaiškėjo, kad J. Gubanova neturėjo ketinimų išplatinti gautą metamfetaminą.

Be sunkiųjų narkotikų, J. Dačka laikė ir mažą kiekį antžeminių kanapių dalių – 0,286 gramo šios narkotinės medžiagos buvo rasta patikrinus automobilį „Opel Astra“. Kaip paaiškėjo, panašų kiekį kanapių namie laikė ir E. Petrovičius.

Abiem bendram, į teismo salę atvestiems konvojaus, teisėjai gailesčio neparodė – prieš daugiau nei metus 16 metų kalėti nuteistas J. Dačka šįkart sulaukė 10 metų laisvės atėmimo bausmės, kurią teks atlikti pataisos namuose, taip pat turės sumokėti 3677 eurų baudą. Tiesa, abi bausmės greičiausiai bus subendrintos, kai tik abu J. Dačkai paskelbti nuosprendžiai įsiteisės. Tuo metu E. Petrulevičiui buvo skirta 12 metų 9 mėnesių laisvės atėmimo bausmė.

Kartu buvo nuteisti ir narkotikų pirkėjai – iš E. Petrulevičiaus heroiną pirkęs E. Končauskis, už panašius nusikaltimus jau atlikęs 10 mėnesių bausmę, pataisos namuose turėtų praleisti 1 metus 3 mėnesius. Tuo metu iš J. Dačkos metamfetaminą įsigijusiai J. Gubanovai buvo skirta tik vienerių metų laisvės apribojimo bausmė, per kurią moteris turėtų susitvarkyti gyvenimą. Anot teisėjo Audriaus Cinino, nors pati nuteistoji nepripažįsta turinti problemų dėl narkotikų, akivaizdu, kad jų turi, todėl per šiuos metus turėtų pradėti dirbti ir išklausyti kursus apie narkotikų žalą.

Tiesa, J. Gubanovai labai pasisekė – moteris taip pat buvo kaltinama narkotikų platinimu, mat įtarta, kad ji ketino išplatinti E. Petrulevičiaus parūpintą metamfetaminą, tačiau ištyrus šią narkotinę medžiagą paaiškėjo, kad ji – kitokios kokybės nei E. Petrulevičiaus namų rūsyje rasti narkotikai.

1

2

3

5

 

 

Dominykas Griežė | Alfa.lt

Tau taip pat gali patikti Daugiau iš autoriaus

Palikti atsakymą

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus skelbiamas.