Londono teismas kalėjimo iki gyvos galvos bausmę skyrė 19 metų islamistui, planavusiam išpuolį per E. Džono koncertą

Londono teismas kalėjimo iki gyvos galvos bausmę skyrė 19 metų islamistui, planavusiam surengti išpuolį per popžvaigždės Eltono Džono (Elton John) koncertą. Harunas S. (Haroon S.) planavo „masines žudynes“ ir todėl galės išeiti į laisvę pirma laiko ne anksčiau kaip po 16 metų, pirmadienį nusprendė teismas, informuoja agentūra AFP.

Vyras balandį prisipažino 2016 metais planavęs kelis teroro aktus. Taikiniais jis pasirinko Oxford Street – vieną svarbiausių Didžiosios Britanijos sostinės parduotuvių gatvių bei E. Džono koncertą Haid Parke 2016 metų rugsėjo 11-ąją. Ši data buvo 15-osios išpuolių prieš Pasaulio prekybos centrą (PPC) ir Pentagoną JAV metinės. Koncerte, kuriame pasirodė ir britų grupė „Madness“, buvo susirinkę 50 000 klausytojų.

Proceso metu paaiškėjo, kad jauną vyrą vykdyti išpuolius įkvėpė dabar jau uždraustos islamistų grupuotės „Al-Muhajiroun“, vadovaujamos žinomo pamokslininko Andžemo Čudario (Anjem Choudary), nariai.

Policijos duomenimis, vaikinas atakoms surengti ketino įsigyti kulkosvaidį, kitų ginklų, sprogmenų liemenę ir bombą. Tačiau negavęs tam lėšų, jis internetu kreipėsi į spėjamą bendramintį, kuris iš tikrųjų buvo britų žvalgybos agentas. Tyrėjų duomenimis, vaikinas paprašė jo bombos su kiek įmanoma daugiau vinių, kurią jis norėjo detonuoti viešoje vietoje. Be to, jis teiravosi sprogmenų liemenės, kad galėtų mirti „kankinio mirtimi“.

Jaunas vyras buvo suimtas 2016 metų rugsėjį. Pernai kalėjimo iki gyvos galvos bausmė skirta jo 23 metų broliui, nes jis planavo nukirsdinti galvą kareiviui.

 

 

ELTA.LT

Tau taip pat gali patikti Daugiau iš autoriaus

Palikti atsakymą

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus skelbiamas.

Susipažinkite su visomis naujienomis!

Dėkojame, kad pasirašėte mus!