Kaip išpuolį surengęs teroristas apmovė britų tarnybas

Paaiškėjo, kad vienas iš teroro akto šalia Londono tilto vykdytojų į šalį įvažiavo prisistatęs jaunesniu asmeniu kitu vardu, o jį tikrinę pareigūnai tuo patikėjo.

Birželio 3-iosios vakare sostinės centre Londono tiltu važiavęs mikroautobusas rėžėsi į atitvarus, o iš jo iššokę trys asmenys peiliais ėmė žaloti atsitiktinius praeivius, savo juodą darbą tęsė įsiveržę į greta esančias laisvalaikio leidimo vietas.

Vos per kelias minutes tokiu brutaliu būdu buvo nužudyti 8 žmonės, dešimtys – sužaloti.

Po kelių minučių į įvykio vietą atvykę ginkluoti pareigūnai nukovė nusikaltėlius, oficiali jų mirčių priežastis – daugybinės šautinės žaizdos.

Pradėjus tyrimą įvykis klasifikuotas kaip teroro išpuolis.

Antradienį Southwark koronorio teisme įvykusio posėdžio metu siekta atskleisti kuo daugiau detalių apie jo vykdytojus.

Aiškėja, kad jį organizavo Pakistane 1990 metais gimęs Khuram’as Shazad’as Butt’as, jis buvo bedarbis, turėjo šeimą ir gyveno Barkinge. Jam talkino du iš Maroko kilę asmenys: Ilforde gyvenęs Youssef’as Zaghba (gim 1995 m.) ir Rachid’as Redouane (gim. 1986 m.).

Barkinge apsistojęs R. Redouane iš šios trijulės išsiskiria tuo, kad į Jungtinę Karalystę jis atvyko pasinaudojęs apgaule: iš trečiųjų šalių atvykstančių asmenų patikrą vykdantiems pareigūnamams vyras pateikė 1991 m. gimusio Rachid’o Elkhdaro dokumentus ir į šalį buvo įleistas kaip šis asmuo.

Tikroji jo tapatybė nustatyta remiantis žmonos liudijimu ir patikrinus pirštų antspaudus, palyginus duomenis su Maroko tarnybų įrašais.

Tik atakos organizatorius K. Sh. Butt’as anksčiau yra teistas. Nustatyta, jog teroristai planavo ne tik badyti žmones peiliais su 30 cm ilgio ašmenimis, bet ir panaudoti padegamąsias bombas, tačiau šios plano dalies įgyvendinti nesuspėjo.

 

Tiesa.com  

Alfa.lt

 

Tau taip pat gali patikti Daugiau iš autoriaus

Palikti atsakymą

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus skelbiamas.

Susipažinkite su visomis naujienomis!

Dėkojame, kad pasirašėte mus!