Vyriausybė rengia planą emigracijai sustabdyti – emigrantai juokiasi

Iš Vyriausybės parengto emigracijos stabdymo plano emigrantai pasijuokė. Ministro pirmininko jie prašo tik vieno – galimybės užsidirbti oriam gyvenimui. Geresnių laikų dar tikisi sulaukti vyresnieji, tuo metu jaunimas į tėviškę jau numojo ranka.

Lietuvą palieka dar vienas lėktuvas emigrantų. Bagažo pas šiuos žmones nedaug vien dėl to, nes visa manta jau kelerius metus išvežta į Londoną. Vyriausybė pagaliau suvokė, kad visuomenė nukraujuoja per gausiai, todėl parengė emigracijos mažinimo planą. Tiesa, ten išdėstytos priemonės išvykstantiems kelia tik dar didesnį nusivylimą.

–Kokios priemonės jus priverstų grįžti į Lietuvą?

–Atlyginimas!

Vyriausybę labiausiai gąsdinti turėtų jaunuolių motyvai dėl apsisprendimo gyventi svetur. Pamatę, kad valstybė emigrantus nori sulaikyti kompensuodama šildymą, geriamojo vandens ir karšto vandens išlaidas, išvykstantieji tik dar labiau susinervina.

,,Duotų uždirbt. Gauna tą darbą, bet neturi. Neuždirba nieko. Nemoka. Neišgyvenam. Užsimoki už viską nelieka ant maisto. O ką šnekėt jauniem žmonėm, kurie turi vaikus. Reikia į mokyklas ir uniformų. Visko reikia vaikam‘‘, – sakė Viktorija, emigrantė.

Prie Vilniaus darbo biržos nuotaikos kitokios. Žmonės čia sugrįžę iš emigracijos tikisi pradėti naują gyvenimą, tačiau vyriausybės planai jiems kelia šypseną.

Praėjusiais metais iš Jungtinės karalystės grįžo beveik 9 tūkstančiai žmonių, tačiau ne visi tėvynėje atrado laimę. Žmonės neslepia, kad juos į Lietuvą iš emigracijos parvijo šeimos narių ligos arba kokios nors kitos aplinkybės. Dažnas sugrįžęs nesupranta, kodėl vyriausybė nesugeba sureguliuoti darbo rinkos.

Žmonės mano, kad vyriausybė vietoje siūlomų smulkmių turėtų sparčiau didinti minimalią mėnesio algą. Grįžusieji sako, kad žino, jog minimali alga neseniai buvo pakelta, bet ji vis tiek yra net kelis kartus mažesnė už tą, kurią galima gauti svetur.

,,Mano pačios sūnus yra Londone su šeima ir nepaisant to, kad leis vaikus į Oksfordą jie norėtų grįžti į Lietuvą, bet skaičiuoja, kad jiems reikėtų nuomotis butą, turi du vaikus ir, kad ko gero jie negautų čia pakankamai gerai apmokamų darbų, kad galėtų oriai gyvent‘‘, – sakė moteris.

Kritiškai apie vyriausybės emigracijos stabdymo priemones atsiliepia ir šalies ekonomistai. Jie pastebėjo, kad dalis priemonių pavyzdziui verslo sąlygų gerinimas, yra tik perkeltos iš kitų dokumentų. O tokios priemonės kaip mokesčio už šaltą vandenį kompensavimas, emigrantams kelia tik dar didesnį nusivylimą savo šalimi.

 

 

alfa.lt

Tau taip pat gali patikti Daugiau iš autoriaus

Palikti atsakymą

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus skelbiamas.